Menu
Úvod  › 

4 způsoby, jak zničit jakékoli manželství

Chcete se rozvést, otrávit svou partnerku, nebo jen vyzkoušet, co vydrží váš vztah? Tyto čtyři věci spolehlivě rozmetají na kusy i sebeodolnější manželství. Tak jen do toho!

1. Dejte průchod svému sobectví

V životě máte jen málo skutečně spolehlivých záruk, ale na tohle se můžete spolehnout: pokud budete sledovat jen svůj vlastní prospěch, štěstí a spokojenost, dřív nebo později dojde trpělivost každé. Jako dítě vás učili, že byste měli víc dávat než brát. Pokud jste ale dostatečně vnímaví, už jste si určitě všimli, že v životě to funguje poněkud jinak. Zařiďte se podle hesla "Ber, co můžeš" a váš vztah bude mít krátké trvání. Jestliže toužíte po rychlém rozchodu, prosazujte co nejvíc a za každé situace svůj zájem a nezajímejte se o očekávání a přání své partnerky.

2. Omlouvejte svou nevěru

Dalším velkým krokem k manželské pohromě je heslo: "Co oči nevidí, to srdce nebolí." Podle statistik se v manželství dopustí nevěry víc než polovina lidí. Jakmile si jí ale začnete pro sebe omlouvat, je mnohem pravděpodobnější, že se jí dopustíte i vy. Možná máte nevěru spojenou pouze se souloží, ale nevěra má mnoho podob a řada z nich i jemnější odstíny. Vaše žena nebude ani nadšená z toho, že flirtujete se svou kolegyní z kanceláře, či si se svou kamarádkou vyměňujete dvojsmyslné maily. Neutěšujte se tím, že pokud s nikým nespíte, nelze mluvit o nevěře. Jakmile uděláte první krok, k dalšímu už je mnohem kratší vzdálenost.

3. Očekávejte snadný průběh

Předpokládejte, že vaše manželství bude mít absolutně bezproblémový průběh bez nejmenších komplikací. Až přijdou první hádky (a to ji buďte jisti, že přijdou), buďte z nich zaskočeni a považujte je za nezvratný důkaz, že se k sobě nehodíte a měli byste se rozejít. Ostatně komplikace se objevují ve všech oblastech života a pouze vaše manželství zůstane bez poskvrnky. Přemýšlíte v podobných intencích? Potom váš vztah bude fungovat právě jen do prvního velkého problému či hádky. Uvědomte si, že se ve vztahu mohou časem vyskytnout značné komplikace: zdravotní problémy, střety se zákonem, boje s dětmi, komunikační či sexuální obtíže. Všechny byste je však měli být schopni společně zvládnout. Pokud budete předem počítat s tím, že všechno nebude vždy přebarvené na růžovo, budete se s nastalými komplikacemi mnohem lépe vyrovnávat.

4. Spěchejte

Vybudování kvalitního manželství vyžaduje čas a úsilí. Nicméně celá řada lidí si tento fakt neuvědomuje a očekává rychlé výsledky bez práce. K proniknutí do mentality druhého člověka je zapotřebí hodně času, stejně tak lze jen těžko očekávat, že se vaše partnerka změní během chvíle jen na vaše přání. Stejně tak budete potřebovat čas na to, abyste se naučili dělat kompromisy a vyšli si vzájemně vstříc. Jestliže tedy toužíte po rozvodu, recept je jednoduchý: spěchejte, nesnažte se, nedělejte změny, neustupujte, ale tvrdě vyžadujte, aby se věci zlepšily samy od sebe.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Život a manželství