Menu
Úvod  › 

Tipy pro krásu? Pivní zábaly na vlasy

Ženy udělají pro svou krásu maximum. Proto si vlasy barví, prodlužují, žehlí či kulmují. Ovšem opakované zásahy vlasům příliš nesvědčí, proto je dobré o ně pečovat a čas od času jim dopřát i rozmazlující péči v podobě zábalů. K oblíbeným patří zábaly žloutkové, medové, olejové, bylinkové, jogurtové, banánové, avokádové, mléčné, ale i pivní.

O pivní koupeli je známo, že má pozitivní účinek na pokožku, nervový systém, odstraňuje bolesti kloubů, detoxikuje. Stejně tak blahodárně působí i na pokožku hlavy a samotné vlasy. Vlasové zábaly jsou nejen první pomocí při poškozených vlasech, ale i prevencí.

Pivní zábal pro slabé vlasy

Potřebovat budete 30 ml světlého piva, 1 vajíčko a igelitovou čepici nebo sáček. Vajíčko rozšlehejte v pivu a naneste na vlasy, přikryjte igelitovou čepicí. Nechte působit minimálně 20 minut a poté důkladně vypláchněte.

Pivní zábal pro lesk a vitalitu vlasů

Smíchejte ve skleničce 30 ml piva a jednu polévkovou lžíci medu. Touto směsí si přelijte vlasy a pod igelitovou čepicí nechte půl hodinky působit. Poté vlasy důkladně opláchněte.

Pivní zábal proti padání vlasů

Připravte si 1 zralý banán, který rozmačkáte vidličkou na kašičku, zamíchejte do něj lžíci medu, přidejte jedno vajíčko a půl šálku černého piva. Vzniklou hmotu naneste na suché vlasy a vetřete důkladně do kořínků. Nasaďte si igelitovou čepici a nechte hodinu působit. Poté vlasy důkladně opláchněte. Tuto masku aplikujte alespoň 1x týdně. Jmenované suroviny jsou plné výživných látek a vitamínů.

Proč zrovna pivo?

Pivo je bohaté na vitamín B, železo, měď a hořčík. Obsažený cukr pomáhá uzavírat kutikuly vlasu, tím se stávají lesklejší. Před použitím nechte vždy pivo odstát, aby mělo pokojovou teplotu a nebylo k pokožce agresívní. Po uváděné době působení vlasy umyjte proudem čisté vody (bez šamponu) použijte jen kondicionér.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Pivo je tekutý chléb