Menu
Úvod  › 

Co musíme udělat, než se staneme rodiči?

Děti jsou prima. Ale dřív, než si je pořídíte, měli byste udělat následujících deset věcí, abyste v budoucnu nelitovali.

1. Udělejte první krok ke kariérnímu cíli.

Chcete napsat knihu? Vyvinout lék proti rakovině? Stát se agentem tajné služby? Nemusíte svého vysněného kariérního cíle přímo dosáhnout, ale dřív, než si pořídíte děti, určitě k jeho dosažení minimálně první krok. Po probdělých nocích a třídních schůzkách k tomu budete sbírat energii a sílu už mnohem obtížněji.

2. Investujte do šatníku.

Nemusíte patřit mezi snoby, ale uvědomte si, že následujících několik let budete vrážet většinu ze svých příjmů do financování plen, zájmových kroužků a dalších dětských nezbytností, takže na nákup značkových obleků, triček a džínů vám nejspíš příliš zbývat nebude. Investujte do sebe, dokud ještě můžete.

3. Nakupte si designový nábytek.

Toužíte po designové kožené sedačce, židlích z průhledného plastu, nebo skleněném stolu? Kupte si je teď, nebo jejich nákup odložte na důchod. S dětmi budete kupovat pouze nábytek s přívlastky: nerozbitný, omyvatelný, praktický, bez ostrých hran.

4. Cestujte.

Samozřejmě, že cestovat můžete i s dětmi, ale cesty do malarických oblastí, vesnic v džungli, velehorské výpravy a další netradiční cestovatelské počiny si raději naplánujte dřív, než se ve vaší rodině zjeví vetřelec v plenách.

5. Užijte si pánské jízdy.

Dokud ještě můžete užijte si plnými doušky mejdanů, propařených nocí a pánských barových výprav. Až budete vstávat šestkrát za noc k brečícímu miminu, nebudete mít energii na mejdany ani vzpomínat.

6. Adrenalinové aktivity.

Sky diving, base jumping, skoky padákem, potápění. Cokoli jste chtěli kdy dělat, vyzkoušet, udělejte teď. Až budete mít děti, budou vám adrenalinové aktivity připadat jako příliš nebezpečný risk - což ale neznamená, že po nich přestanete toužit.

7. Šetřete.

Udělejte si finanční rezervu. S dětmi vám peníze budou protékat mezi prsty a cokoli, co se vám podaří ušetřit dopředu, skutečně oceníte.

8. Sportujte na maximum

Sport je vášeň na celý život. S příchodem dítěte jej bude muset omezit.

9. Jezte zdravě.

Po narození dítěte se několik let bude váš jídelníček skládat ze dvou kousků jablka, čtyř lžic přesnídávky, kterou nedojedl váš potomek a tří oslintaných kukuřičných křupek denně. Užijte si vyváženého/pikantního/nezdravého - zkrátka dospělého - jídelníčku, dokud ještě můžete.

10. Čtěte.

Samozřejmě, že se dá číst i s dětmi, ale ten požitek z vychutnání si knihy, zatímco vám někdo skáče po hlavě, snaží se vám nacpat slanou tyčku do nosu a ještě chce, abyste mu zpívali, je výrazně menší.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Stali jsme se rodiči!