Menu
Úvod  › 

11 věcí, které by měl každý rodič alespoň jednou vyzkoušet

Považujete se za skvělého rodiče, který dělá pro své děti první poslední? A vyzkoušeli jste už následující věci? Ty vás totiž povýší v očích vašich dětí na skutečně top rodiče.

1. Noční bojovka

Vykašlete se na pravidelný rozvrh a řád, podle kterého jedete celý rok, a zorganizujte pro děti noční bojovku, při které budou vzhůru dlouho do noci, a která prověří statečnost všech zúčastněných. Ano, budou ráno ospalé a unavené, ale všichni budete mít nezapomenutelné zážitky.

2. Pyžamový den

Ničím neuděláte svým dětem (a koneckonců i sobě) takovou radost, jako pyžamovým dnem, při kterém přestanou platit všechny obvyklé zásady. Máte chuť objednat si pizzu k snídani a k obědu si dát čokoládu? Klidně to udělejte. Chcete se celý den dívat na pohádky a jíst u toho kila zmrzliny? Proč ne!

3. Děti stylisty

Dovolte dětem alespoň jednou, aby vám vybrali outfit, v němž vyrazíte ven. Možná budete překvapeni, jaký cit pro barvy a styl vaši potomci mají. Dost možná objevíte kombinace, které by vás samotné nenapadly. A zcela jistě byste měli vědět, co se vašim dětem líbí a v čem by vás rády viděly.

4. Stanování na zahradě

Překonejte svou lenost a postavte si na zahradě stan, ve kterém i se svými dětmi přespíte a uvaříte si na ohni pravou zálesáckou večeři.

5. Výměna rolí

Co by se asi stalo, kdybyste si na jeden den vyměnili se svými dětmi role? Zkuste to a zjistěte. Když nic jiného, bude pro vás nesmírně užitečné vidět, jak vás vidí vlastní děti.

6. Vyzkoušejte sport vašich dětí

Roky je vozíte na kroužky a vystupujete v roli diváka, fanouška i psychického kouče. Je tedy nejvyšší čas vyzkoušet si, jak byste oblíbenou sportovní aktivitu svých potomků zvládli vy sami.

7. Vezměte je za školu

Nic vás s dítětem nestmelí víc, než když ho zdánlivě bez důvodu omluvíte ze školy a uděláte si den jen sami pro sebe.

8. Narozeniny v jeho režii

Překročte svůj vlastní stín, předsudky i pohodlnost. Seberte odvahu a zeptejte se dítěte, jak by chtělo strávit svůj narozeninový den. Možná vás překvapí, o kolik se budou jeho představy rozcházet s tím, jak byste oslavu zorganizovali vy.

9. Výlet do okolí

Najděte co nejvíc informací a zajímavostí o místě a okolí svého bydliště a udělejte pro svou rodinu výlet, při kterém sice neurazíte desítky kilometrů, ale ukáže vám místo, kde bydlíte, v úplně novém světle. Pokud máte starší děti, mohou se průvodcovské role zhostit ony samy.

10. Černá hodinka

Vyčleňte jeden večer, který strávíte cíleně bez elektriky. To znamená, že si budete povídat, hrát hry - a to všechno při svíčkách. Pro vaše děti, ale i pro vás, bude nesmírně užitečné připomenout si, jak se bavit bez moderních spotřebičů a technologií.

11. Vodní a polštářová bitva

Jestli se chcete zařadit mezi nezapomenutelné rodiče, polštářovou a vodní bitvu (samozřejmě každou zvlášť) zkrátka musíte absolvovat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Stali jsme se rodiči!