Menu
Úvod  › 

10 nejbolestivějších věcí na rodičovství

Být rodičem není žádná legrace a někdy to zatraceně bolí. A následujících deset věcí bolí suverénně nejvíc. To vám potvrdí každý rodič malých dětí.

1. Salón krásy.

Zná to každá matka a spolehlivě se jí zježí všechny chlupy, když její batole oznámí, že jí učeše. Je totiž jasné, že další desítky minut se vám budou do pokožky hlavy zabodávat štětiny kartáče, kolem sebe budete mít vyrvané chuchvalce vlasů a budete přemýšlet o tom, jestli by nebylo pohodlnější nosit sestřih udržovaný strojkem. Nicméně i když víte, že tato procedura bude mít do příjemného prožitku hodně daleko, ochotně si necháte do vlasů připnout desítky růžových sponek (ačkoli je vám jasné, že některé z nich budou tak zamotané, že je budete muset z vlasů prakticky vystříhat) a vyrvat významnou část vlasového porostu, protože to vaší holčičce udělá radost.

2. Nosní invaze.

Všichni rodiče moc dobře ví, že jejich nos je naprosto nezbytnou součástí dětských her. Kam jinam by také děti cpaly všechny korálky, dílky puzzle, kostky ze stavebnice a další drobné předměty? Váš nos je zkrátka lákadlem, kterému nelze odolat - tedy, ne že by se o to děti někdy snažily.

3. Skalpování.

Těžko říct, jak je možné, že mají malé děti tak neuvěřitelně vyvinutý smysl pro uchopení jemnoučkých vlásků na vašich spáncích nebo šíji. A jakmile se jim dostanou do rukou, druhou fází je prudké škubnutí, až vám vyhrknou slzy do očí.

4. Pošlapané nohy.

Jakmile začnou nosit boty, začnou vám šlapat po nohou. A jenom člověk, kterému nikdy dítě neduplo na nohy, si může myslet, že dětské boty mají měkkou podrážku. Všichni ostatní vědí, že nemají.

5. Nebezpečné knihy.

Snažíte se rozvíjet dětskou dušičku tím, že co nejčastěji čtete knihy? Potom moc dobře víte, že problémem není ani tak obsah knih, ale jejich ostré rohy, které vám nadšené děti vráží do očí, nosu, uší a dalších citlivých částí těla.

6. Drsné děti.

Žijete v zajetí reklamního mýtu, že děti jsou měkkoučké, nežňoučké a přítulňoučké? To vám vydrží přesně do kamžiku, než vám vrazí loket do hrudníku, praští vás hlavou do zubů, šlápnou vám do rozkroku a vyhodí páteř tím, že se vám pověsí za krk. Děti jsou zkrátka drsoňové.

7. Zoubky jako jehličky.

Dětské zuby jsou mimořádné ostré, ať už vám je zabodnou kamkoli. Tečka.

8. Lego, stavebnice a botičky Barbie.

Samostatnou kapitolou jsou kostičky Lega, stavebnic a botičky pro Barbíny. V okamžiku, kdy ně šlápnete bosou nohou, si zatraceně rychle uvědomíte, že naše chodidlo obsahuje 200 000 nervových zakončení, které všechna vysílají zoufalé SOS k mozku a dožadují se toho, abyste všechny tyto miniaturní a pekelně ostré součástky hraček vyhodili z okna.

9. Společná postel.

Vaše zlatíčko trápí noční můra, tak se nad ním slitujete a vezmete ho k sobě do postele, abyste si užili vzájemné blízkosti. Velká, velká, velká chyba. Můžete se spolehnout, že po noci s rotujícím dítětem, které vám neustále vráží lokty a chodidla do břicha, hrudníku, zad a samozřejmě také obličeje, si ráno budete připadat, jako kdyby vám někdo přes noc odebral půlku životně důležitých orgánů.

10. Rodiče ve vodě.

Návštěva aquaparku či bazénu zní neškodně až do okamžiku, kdy vám nadšením ječící dítě skáče po hlavě, vaše vlasy používá jako záchranné lano, cpe vám gumovou kachničku do plavek a končíte napůl hluší z příšerného jekotu nejen vašeho potomka ale dalších několika stovek dětí, kteří jsou tam s vámi.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 nejotravějších typů matek: Která z nich jste?
Věci, které musíte udělat před narozením dítěte
15 věcí, které vám začnou být po narození dítěte jedno
6 typů rodičů, které potkáte na dětské party
13 lží, které říkají všichni rodiče
20 věcí, které vám chtějí říci batolata