Menu
Úvod  › 

Nejnudnější věci spojené s rodičovstvím

Samozřejmě, že být rodičem je velká zábava a radost. Ale ne vždycky. Následující situace znají všichni rodiče a všichni je stejně nenávidí. Patří totiž k tomu nejnudnějšímu, co je s rodičovstvím spojené.

Dětské kroužky

Jistě. Je pochopitelné, že chcete, aby se vaše dítě rozvíjelo všemi směry už od narození, takže ho optimisticky zapíšete na dětské cvičení, do hudebního kroužku, na tanečky i na plavání. A pak už jen trpíte a trpíte a trpíte. Kromě toho, že se střídavě úděsně nudíte a střídavě snažíte se mírnit svého potomka, aby neřezal trianglem do hlavy vedle sedící holčičku, musíte udržovat rodičovskou konverzaci s ostatními rodiči, kteří vás vlastně vůbec nezajímají.

Disneyovky

Když vidíte poprvé Ledové království nebo Práška Skočdopole, přijdou vám docela roztomilí. Když je vidíte podruhé, je to pořád ok. Když je vidíte po milionosmé, máte pocit, že nic tak stupidního a otravného nikdy nikdo nestvořil.

Nekonečný příběh

Velmi podobný případ. Těžko říct, proč si děti vždy oblíbí jeden pohádkový příběh a trvají na tom, abyste ho četli před spaním po dobu osmi set devadesáti dvou dnů.

Houpačky

Jakmile děti zjistí, že na světě existují houpačky (a zjistí to velmi brzy), už neděláte na hřištích nic jiného, než že je houpete. Nakonec zjistíte, že klasické houpačky zavěšené na lanech jsou vlastně úplně v pohodě, protože od vás nevyžadují nic jiného než rytmické odstrkávání. Nejhorší jsou houpačky, které vyžadují, aby na každém konci klády seděl jeden člověk - hádejte, kdo bude ten druhý...

Nekonečné kakání

Čas nikdy neplyne tak pomalu, jako když čekáte, až dítě konečně umístí do nočníku či záchodu to, co tam umístit má. A vy přešlapujete před ním s vlhčenými ubrousky, abyste ho mohli konečně utřít a vzdálit se z toho smradu.

Příprava jídla

Samozřejmě, že chápete význam, který má zdravé domácí jídlo pro vaše děti, ale mixování, pasírování a vůbec všechno to nekonečné vaření dětských kašiček a pyré je prostě zoufalost.

Dětské koutky

Situace, kdy srkáte vystydlé slabé kafe a sledujete své děti, jak si hrají s hračkami, které předtím upatlalo svými infekčními nudlemi celé stádo jiných dětí, je jakýmsi předstupněm pekla.

Hovory o dětech

Samozřejmě, že velmi rádi mluvíte o svých vlastních dětech, ale o to víc vás nebaví poslouchat nekonečné rozpravy o jiných dětech, s nimiž nemáte nic společného. Jen společenské ohledy vám zabraňují, abyste začali ostentativně zívat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
30 signálů, že jste rodič - mazák
6 každodenních záhad ze života rodičů
4 rodičovské sny versus realita
7 situací, kdy si budete připadat jako nejhorší matka na světě
20 věcí, které vám chtějí říci batolata