Menu
Úvod  › 

Šokující hit mezi rodiči: Kojící panenka

Panenky, které čůrají, chodí, pláčou, nebo je můžete krmit, už dávno nikoho nevzrušují. Teď je novým hitem, kterou mohou malé holčičky (případně i kluci) kojit. Na učení prý totiž není nikdy brzo.

Zpráva o kojící panence se k vám ještě nedostala? V tom případě jste beznadějně pozadu, protože firma Berjuan Toys na ní už vydělala víc než dva miliony dolarů. Vypadá to, že dítě, které ještě nezažilo slast z kojení panenky, je absolutně out.

Panenka se nejprve začala prodávat ve Španělsku a poté zaplavila Spojené státy: "Jakmile jsme začali panenku prodávat v Evropě, dostávali jsme záplavu mailů, zpráv a dopisů od propagátorek kojení v USA," uvedl mluvčí společnosti Berjan Toys pro server msn. Organizace propagující kojení byly údajně naprosto nadšené.

Výrobci panenky nejsou žádní troškaři. Holčička (ale prý si kojící panenku velmi oblíbili i chlapci) si panenku koupí i s jakousi podprsenkou s našitými kytičkami, které mají suplovat bradavky. Když k nim panenku přiloží, začne pohybovat ústy, jakoby sála (v ústech panenky i v kytičkových "bradavkách" jsou senzory). Když se zdá majitelce panenka dost nakrmená, dá ji do horizontální polohy a panenka si způsobně odříhne. K dostání je ve třech odstínech pleti a v obou pohlavích. V USA se prodává za 89 dolarů, což je cca 1500 Kč.

"Naše panenka je perfektní hračkou pro chlapce a dívky starší dvou let," tvrdí sebevědomě výrobce. "Ačkoli si s panenkami hrají obvykle malé dívky, pravdou je, že i chlapci si potřebují osvojit zásady správného životního stylu, ke kterému kojení bezpochyby patří."

Nicméně zdaleka ne všichni toto nadšení sdílejí. Podle odpůrců kojící panenky, jde o perverzní záležitost, která pouze nutí děti předčasně dospívat. Pobouření kritici argumentují i tím, že panenka může potenciálně vést děti k tomu, že budou chtít mít vlastní děti mnohem dřív a budou vést nezodpovědný sexuální život.

Na to výrobci odporují, že kojení nemá absolutně co dělat se sexem: "Na učení se o zdravém a přirozeném způsobu, jak se krmí děti, není vůbec nic sexuálního. Kdokoli považuje tuto hračku za nevkusnou a je jí pobouřený, pouze nepochopil její vzdělávací hodnotu."

Společnost, která kojící panenku vyrábí, navíc tvrdí, že nechce vzdělávat o kojení pouze děti, ale chce poučit i dospělé. "Pravdou je, že žádné umělé mléko nemůže nahradit dítěti mléko jeho vlastní matky. Kojení pomáhá předcházet řadě nebezpečných dětských nemocí a snižuje riziko rakoviny prsu u matky. Věříme, že i díky naší panence se postoj ke kojení změní," tvrdí odhodlaně výrobce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejpodivnější jídla z hmyzu
7 lidí s nejbizarnějšími chorobami
Největší průšvihy plastických chirurgů
8 skutečností o jídle, které vás nepotěší