Menu
Úvod  › 

Ženy, které vysají vaše konto

Znáte je. Tváří se jako cukrové panenky, ale než se stihnete otočit, obsah vaší peněženky i konta se přestěhuje k ní. Seznamte se se ženami, které pořádně zamávají s vaším rozpočtem.

Ovšem, že tomu odmítáte uvěřit. Nikdo nechce být za chlapa, který se nechal využít ženskou. Jenže příživnice mají často dokonalé maskování a velmi vypracovanou strategii, jak vás vyždímat. Pokud máte některou z následujících doma, možná byste se měli ucházet o roli v pohádce Oslíčku, otřes se.

Křehká princezna

Poznávací znamení: Je mimořádně sladká, něžná a vůbec všeobecně bezbranná. Nikdy si o nic neřekne přímo, ale dojímá vás tolik, že jí s radostí nakupujete spoustu dárků a pořád ji někam zvete. Ostatně role prince je pro vás jako ušitá.

Čím je nebezpečná: Máte pocit, že od vás prakticky nic nechce a všechno je vaše iniciativa. Zamrká očima, které by se uplatnily i u plaché laně, a vy nabudete dojmu, že je na vás naprosto závislá a musíte jí poskytnout nejen ochranitelskou náruč, ale i materiální zabezpečení.

Jak na ní: Schválně vyzkoušejte, co s vaším vztahem udělá, pokud ji na nějaký čas přestanete sponzorovat. Možná budete poměrně šokováni, v co všechno se může proměnit plachá laň.

Náročná žena

Poznávací znamení: Je nádherná a téměř božská. Velmi dobře se na ni dívá a kdykoli s ní vyrazíte do ulic, stoupne počet dopravních nehod. Je dokonale udržovaná, nelíčená nejde ani vynést odpadky. S radostí od vás přijímá šperky, oblečení, permanentku do fitka a podobné úlitby.

Čím je nebezpečná: Nikdy jste neměli tak krásnou babu. Závistivé pohledy ostatních mužů (i žen) vám dodávají sebevědomí a těší vás, že jí můžete mít po boku zrovna vy. Přirozeně si ji chcete udržet a chápete, že taková žena (stejně jako například luxusní sporťák) něco stojí.

Jak na ní: Především si ujasněte, proč s ní vlastně jste. Chcete mít partnerku nebo luxusní módní doplněk? Pokud jste zatrhli druhou možnost, tak si nestěžujte a plaťte.

Emancipovaná partnerka

Poznávací znamení: Nesnáší dvojsmyslné narážky a vtipy o blondýnkách. Neustále má plnou pusu rovnoprávnosti pohlaví a tvrdí, že běhá stejně rychle jako vy a kdyby chtěla, mohla by vás i přeprat (hahaha). V rámci rovnoprávnosti vyrukovala i s teorií, že když ona má na starosti domácnost, vy budete chodící peněženka a zatáhnete všechny výdaje.

Čím je nebezpečná: Její argumenty zní velmi logicky a když se pokusíte proti nim ohradit, připadáte si sami sobě jako bezcharakterní bídák. Vždyť vy na ní přece nechcete parazitovat.

Jak na ní: Jednoduchou kalkulací. Máte spoustu možností: můžete jí za domácí práce platit stejně, jako kdybyste si platili paní na úklid a ostatní náklady potom dělit rovným dílem. Nebo zkrátka zjistěte, kolik si bere paní za úklid, odpočtěte tu částku ze svých nákladů a zbytek si rozdělte napůl. Pokud zjistíte, že vaše výdaje se rovnají (nebo jsou dokonce nižší) tomu, co byste zaplatili za výpomoc domácnosti, nezbývá vám, než sklapnout podpatky a pokorně mlčet.

Nezaměstnaná

Poznávací znamení: Buď z nějakého důvodu nepracuje (nepočítaje v to ženy na mateřské), nebo ještě studuje. Podstatná je ale skutečnost, že na vaší hlavu padají veškeré výdaje spojené s domácností a ještě s jejím životem. Po čase začnou být důsledky tohoto životního stylu velmi patrné na stavu vašeho konta i nálady.

Čím je nebezpečná: Obvykle má po ruce celou řadu důvěryhodných vysvětlení, proč nemůže přispět do rodinného rozpočtu. Tváří se zkroušeně a vy si při její kritice připadáte jako necita, který střílí do zajatců.

Jak na ní: OK, nemůže najít zaměstnání (případně chodí do školy). To ale není důvod, aby nemohla odevzdávat svůj díl například ve formě domácích prací. Pokud nedokáže vydělat peníze, trvejte na tom, aby například udržovala domácnost, vařila a podobně. Alespoň dostanete za své finanční výdaje nějakou protihodnotu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články