Menu
Úvod  › 

Muži, kteří ohrožují vaši peněženku

Máte pocit, že vám peníze tečou mezi prsty a nedaří se vám vůbec nic uspořit? Možná není problém ve vás ale ve vašem partnerovi. Tady je přehled mužů, se kterými budou vaše finance v neustálém nebezpečí.

Všimla jste si, že ženy jsou často "zlatokopky" a "vydržované paničky," zatímco nezaměstnaný muž je prostě "chudák, kterej nemůže natrefit na pořádnou práci?" Jenže stav vašeho konta neohrožuje pouze partner bez práce ale celá řada dalších mužů. Podívejte se, co vám od nich hrozí.

Permanentní sklerotik

Poznávací znamení: Je ohromně milý, sladký a romantický. Nosil by vás v náručí prakticky neustále, kdybyste o to stála, a strašně rád by vás zahrnul hromadami dárků a roztomilých pozvání. Smůla je, že jaksi neustále zapomíná peněženku. Vyrazíte společně na večeři a velké překvapení: při předložení účtu zjistí, že jeho kreditka zůstala jako na potvoru v jiném saku.

Čím je nebezpečný: Zdá se vám, že o nic nejde. Jedna večeře či společný nákup, který zatáhne vaše peněženka, vás přece nezruinuje. Jenže problém je v tom, že tyto relativně drobné výdaje se hromadí a na konci měsíce se nestačíte divit, kam se ty peníze poděly.

Jak na něj: Žeňte to do extrémů. Zapomněl už popáté v měsíci peněženku? Se smutným výrazem mu oznamte, že ani vy nemáte dostatek peněz a že v restauraci počkáte do té doby, než se vrátí s peněženkou. Buď se vrátí rychle a pro příště si to rozmyslí, nebo v nejhorším budete hodinu sedět v restauraci sama a pro příště vyměníte partnera.

Neuvěřitelný smolař

Poznávací znamení: Velmi dobře si uvědomuje, že většinu společných nákupů platíte vy a neustále vám opakuje, jak je vám vděčný. Přirozeně by se rád na výdajích podílel také, ale má prostě neskutečnou smůlu. Jednou se jim to v účtárně nějak popletlo a poslali jeho výplatu někomu jinému, pak potřebovala půjčit velkou sumu jeho na smrt nemocná tetička a ještě později se jeho zaměstnavatel ocitl v dočasné platební neschopnosti. Prostě pech.

Čím je nebezpečný: Je velmi přesvědčivý a vám je ho líto. Zdá se, že se opravdu snaží a je mu trapné nechat si od vás všechno platit, ale co má dělat, když proti němu stojí sám osud?

Jak na něj: Nesnažte se odhalit jeho lži, protože ho stejně nikdy nechytíte. Bude na ně vrstvit další vysvětlení a záminky a když už ho konečně popadnete za ruku při činu, bude přísahat, že to dělal z lásky k vám. Jednoduše trvejte na tom, aby si svou finanční situaci vyřešil sám. Ostatně je to dospělý muž a nemusíte ho neustále tahat z bryndy.

Nespoutaný marnotratník

Poznávací znamení: Řídí se zásadně heslem: Peníze budou, my nebudeme. Možná dokáže vydělat i značnou sumu peněz, ale jeho životní náklady jsou tak vysoké, že na to padne i podstatná část vašeho platu. Nemusí utrácet jen za sebe, ale za vás oba. To však nic nemění na skutečnosti, že mu peníze mezi prstu skutečně protékají.

Čím je nebezpečný: Život na vysoké noze je vysoce návykový. Ovšem, že se vám líbí bezstarostný život, i kdyby měl trvat jen několik dní a po zbytek měsíce se měla dostavit silná finanční kocovina. Snadno si na něj zvyknete i vy a přestanete hospodařit.

Jak na něj: Striktně trvejte na rozdělených rozpočtech a nedovolte mu, aby vás stáhl s sebou. Těžko mu můžete rozkazovat, jak má nakládat se svými finančními prostředky, ale nemusíte mu dávat všanc svou výplatu.

Věčně nezaměstnaný

Poznávací znamení: Velmi klasický typ příživníka. Buďto mu žádná práce není dost dobrá a všechna zaměstnání jsou pod jeho úroveň, nebo má neustále nějaké problémy se šéfy/kolegy/prostředím, případně už se práci ani nesnaží hledat.

Čím je nebezpečný: Je potvrzené, že po třech měsících, které člověk stráví bez práce, dochází k narušení pracovních návyků a ty se potom velmi těžce obnovují. Od určitého okamžiku se mu už do práce ani nebude chtít a bude hledat neustálé výmluvy, proč to nejde.

Jak na něj: Věřte, že muž, který chce pracovat, pracovat bude. I pokud se mu nepodaří najít zaměstnání, bude se snažit přivydělávat si, stále aktivně hledá a snaží se být užitečný alespoň v domácnosti a pomáhat vám. Jakmile u něj začnete postrádat snahu, nastává čas na ultimáta.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články