Menu
Úvod  ›   › 

Jak najít vysněnou práci?

Vyhodili vás z práce, nebo vás vaše zaměstnání zoufale nebaví? Najděte si lepší! Poradíme vám, jak na to, i v té největší krizi.

Přestaňte sedět v koutě a doufat, že vaším obývákem jednoho večera projede ředitel firmy, který na první pohled rozpozná vaše kvality a nabídne vám zaměstnání snů. Pokud chcete konečně zakotvit v práci, která vás bude bavit a kde vás docení, musíte co nejvýhodněji prodat své osobní akcie na trhu práce.

Tipy od personalistů:

Dejte o sobě vědět

Pokud hledáte práci ve svém oboru, mnohem lepší nabídky než inzerátem obvykle dostanete přes konkrétního člověka. Rozhlaste mezi svými známými z oboru, že byste nepohrdli nabídkou nového zaměstnání a klidně se jich přímo zeptejte, jestli by o něčem nevěděli. Šeptanda se šíří rychle a osobní doporučení funguje vždy o něco lépe než neosobní odpověď na inzerát.

Nechte se ulovit

Najměte si personálního poradce, nebo se zapište do personální agentury, a svěřte prodej svého profesního image skutečným profesionálům. Oni vám poradí, jak sestavit dokonalý životopis a vybudovat si svou osobní značku na trhu práce. Navíc mají mnohem víc kontaktů a možností než vy.

Využijte internet

Vyvěste svůj životopis na internet, zaregistrujte se do nejrůznějších databází webů zaměřených na vyhledávání zaměstnání. Personalisté v nich často hledají vhodné kandidáty. Pokud máte své vlastní webové stránky, dejte svůj životopis i na ně. Samozřejmě za předpokladu, že se jedná o seriózní stránky s obsahem vztahující se k vaší profesi; vaše fotky z mejdanů nebo pozadí vytvořené ze šklebících se smajlíků nikoho o vašich profesních kvalitách nepřesvědčí.

Vytvořte si osobní značku

Lidí pracujících ve vašem oboru je určitě velká spousta, zkuste se ale zamyslet nad tím, co vás od nich odlišuje, co máte nebo umíte navíc a čím byste mohli být pro svého potenciálního zaměstnavatele zajímaví. Máte zkušenosti ze zajímavého projektu? Udělali jste si navíc nějaký kurz nebo doplnili vzdělání? Víte o sobě, že máte výjimečné organizační schopnosti? Nebojte se prodat všechno navíc, co vás odliší od ostatních.

Stanovte si cíle

Pro personalistu není nic horšího než uchazeč, který vlastně ani neví, co by chtěl dělat a je mu v podstatě jedno, čím vyplní svou pracovní dobu. Pokud chcete ulovit skvělé povolání, musíte mít jasnou představu, co tím vlastně myslíte a jak takové zaměstnání vypadá. Stejně tak musíte mít jasno o tom, co byste v něm chtěli dokázat a proč jste pro svého zaměstnavatele užiteční právě vy.

Buďte pozitivní

Ucházeli jste se o konkrétní pozici, ale nepodařilo se a odmítli vás? Snažte se zůstat za každou cenu pozitivní a zeptat se personalisty, proč jste danou práci nedostali a v čem byste se měli zlepšit, abyste měli příště větší šanci. Zapamatuje si vás tak mnohem lépe, než když bude uraženě mumlat něco o tom, že ještě budou litovat, že vás nevzali.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Práce