Menu
Úvod  ›   ›   ›   › 

Jaká je pravda o práci v kanceláři?

Mnoho lidí si myslí, že ti, co pracují v kanceláři, to mají snadnější, pohodlnější a ve všech směrech lepší než ti, co makají manuálně. Ano i ne. Není práce jako práce. Některá manuální práce může být v mnoha ohledech lepší, než práce v kanceláři. Tak jednoduché to opravdu není.

I člověk pracující v kanceláři může být bičován - vystavován stresu, pracující v nevhodném prostředí, nemusí mít čas ani zajíst si na toaletu či kafe do automatu apod. Tudíž nelze říci, že práce v kanceláři je vždy lážo plážo. I když by člověk seděl v příjemném prostředí, s perfektními lidmi, mohl kdykoliv vstát a odejít, může mít velmi velkou zodpovědnost za chod firmy či hospodaření s financemi firmy a sebemenší chyba by znamenala katastrofu. Proto je potřeba se na práci v kanceláři dívat ze všech možných úhlů.

Práce v kanceláří

Práce v kanceláři

Výhody

Mezi nesporné výhody práce v kanceláři patří bezesporu menší či nulová fyzická únava. Jak už jsme psali, záleží na typu vykonávané práce. Většinou se člověk nemusí tak honit, může si zajít kdykoliv na toaletu, povídat si s kolegy, uvařit kafe. Až na nějaké výjimky pracuje člověk v příjemném prostředí, kde není prach a hluk. Moderní kanceláře jsou klimatizované, mají ústřední topení, tudíž v létě není vedro, v zimě naopak chladno. Jedná-li se o nějakou specifickou práci, pak si člověk v kanceláři vydělá i více peněz. Jednoduše řečeno - čisté a příjemné prostředí, více peněz.

Nevýhody

Fyzická zátěž je pro člověka důležitá. Samozřejmě nemáme na mysli přetěžování, ale zkrátka pohyb je přirozenou součástí člověka.

Většina lidí sedících u počítače trpí:

  • bolestmi zad
  • problémy s vyprazdňováním
  • pálením očí
  • bolestmi hlavy
  • chodí domů vystresovaní - záleží na typu vykonávané práce, zodpovědnosti, kolektivu, vedení a zaměstnavateli.

Lidé sedící celý den u počítače nepracují fyzicky, ale logicky a mnohdy taková práce člověka ubíjí více, než ta fyzická/manuální. Zkrátka - někdy je lépe složit vagón uhlí než sedět 8 hodin v kanceláři.

Každý máme volbu. Tudíž ten z kanceláře se může zvednout a jít pracovat do provozu a naopak. Pokud si tedy na svou práci stěžujete, podívejte se na věc z více úhlů. Dnes je doba, kdy si každý může i v 50 letech doplnit vzdělání a zvolit práci, která ho bude víc bavit a naplňovat. Pokud si myslíte, že v kanceláři to bude pro vás lepší - s chutí do toho.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Práce a život