Menu
Úvod  › 

10 signálů, že je čas dát výpověď

Odchod ze zaměstnání je v době krize velký luxus. V následujících deseti případech se však skutečně vyplatí.

Dlouhotrvající nechuť

Každé ráno, když se vzbudíte, se musíte zoufale přemlouvat, abyste do práce vůbec dorazili, a kdykoli si na své zaměstnání vzpomenete, dělá se vám fyzicky nevolno? Utěšovat se tím, že nikdo nechodí do práce rád, je skutečně chabou výmluvou. Najděte si takovou práci, která vám alespoň nebude vadit, když už se do ní nebudete těšit.

Dlouhodobá stagnace

Jak byste namalovali své působení ve firmě? Pokud má vaše kariérní přímka stále více či méně vzestupnou tendenci, je všechno v pořádku. Pokud je horizontální, nebo dokonce sestupná, začněte se poohlížet jinde. Přešlapovat na místě můžete kdekoli.

Vaše firma se pokládá

Objevují se jasné signály, že váš zaměstnavatel bude následovat kariéru Titaniku? Zapomeňte na úsloví o krysách a potápějící se lodi a změňte působiště dřív, než vás stáhne s sebou.

Nevyhovující kolektiv

Kdykoli se podíváte na většinu svých kolegů, či šéfa, máte neovladatelnou chuť tělesně ho napadnout. Je v podstatě jedno, odkud tato averze pramení a proč vznikla, protože v nevyhovujícím kolektivu se zkrátka pracovat nedá.

Jste permanentně ve stresu

Pokud vás vaše zaměstnání den za dnem stresuje, cítíte se pod velkým tlakem a občas vám cuká v koutku očí, měli byste dát výpověď dřív, než dostanete infarkt.

Máte zdravotní problémy

Můžete se stokrát utěšovat tím, že žijeme v uspěchané době, která nešetří nikoho, když do sebe házíte už šestý prášek za den, abyste utišili bušení srdce, zmírnili dušnost, nebo potlačili záchvat úzkosti. Pravdou je, že jakmile se vaše práce začne negativně podepisovat na vašem zdraví, jste na nejlepší cestě do pekla.

Nevěříte své firmě

Jste na svou práci hrdí, nebo raději převádíte řeč jinam, kdykoli se vás na ni někdo zeptá? Nemusíte být ze své práce tak nadšení, že byste za svého zaměstnavatele položili život, ale rozhodně byste se za ni neměli stydět. Pokud váš zaměstnavatel vyznává jiné morální hodnoty než vy, raději se nechte zaměstnat u spřízněnějších duší.

V práci jen přežíváte

Jedinou motivací, proč do práce ještě chodíte, je výplatní páska? I když samozřejmě nikdo nezpochybňuje důležitost materiálního zajištění, nejde o dlouhodobě udržitelný stav.

Práce ohrožuje vaší rodinu

Je sice možné, že vás práce tak baví, že byste v zaměstnání nejraději i nocovali, ale jakmile vám kariéra začne likvidovat rodinu a mezilidské vztahy, jde o velmi varovný signál, nad kterým byste se měli zamyslet.

Nedoceněné schopnosti

Otázka platu je vždy velmi citlivá a jen málokdo je s jeho výší spokojen, ale udělejte si průzkum, kolik berou lidé ve vašem oboru, zaměstnaní u konkurence. Pokud je rozdíl mezi vaším a jejich platem razantní a váš šéf na tento argument neslyší, změňte nadřízeného i plat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak vás zabije kancelářská práce
Co dělat, když vás šéf šikanuje
Jak se vyhnout konfliktům s kolegy
5 tipů, díky kterým najdete práci
Věci, které v životopisu nikdy neuvádějte