Menu
Úvod  › 

Rodinné aktivity pro rodiče s kocovinou

V puse máte jako v polepšovně, žaludek vám stávkuje a hlava se vám chce rozskočit. Jenže si po propařené noci nemůžete lehnout, protože se musíte postarat o děti. Nabízíme vám záchranný plán pro okamžiky nejhorší kocoviny.

Dokud jste byli bezdětní, kocovina měla úplně jiné dimenze. Když jste se vrátili nad ránem domů, hodili jste do sebe dva brufeny, zalehli do postele a vstali jste až pozdě odpoledne, kdy už byly následky alkoholových orgií výrazně mírnější a snesitelnější. A pokud to stále ještě nebylo přijatelné, jednoduše jste spolkli další prášky a šli jste si znovu lehnout. Jenže coby rodiče jste na tom výrazně hůř. Když už si dovolíte ten luxus, že pijete přes míru, víte, že brzo ráno vám do postele skočí děti a budou se dožadovat nejen snídaně, ale především zábavného a jiskřivého programu. Lehnout si nebudete moci ani omylem a veškerý váš odpočinek bude spočívat v tom, že se budete usilovně modlit, aby už byl večer a mohli jste si jít všichni lehnout po večerníčku. Pro případy rodičovské kocoviny pro vás máme plán přežití:

Zaměstnejte je v kuchyni

Nechte své děti ať pro vás připraví něco k jídlu. Nečekejte, že to k jídlu skutečně bude, ale budou se cítit mimořádně důležitě a hlavně se na chvíli zabaví. I mladší děti vám mohou připravit obložený rohlík nebo chleba podle svého vkusu. Udělají při tom nejspíš příšerný nepořádek a kombinace, kterou vám předloží, bude nepoživatelná, následky můžete uklidit, až vám bude lépe a sendvič vyhodíte nepozorovaně do koše a všichni budou spokojení.

Jděte do kina

Strávit několik desítek minut podřimováním v šeru. Co víc si může člověk s kocovinou přát?! Nechte své děti vybrat, na co by chtěly jít (pro tentokrát se vykašlete na edukační záměr), zaplaťte lístky, kupte dostatek popcornu a pak už se jen snažte nepozvracet se do řady před vámi. Ostatně ledově vychlazená cola vašemu žaludku jen prospěje.

Jděte plavat

Pokud jste si jistí, že se nepozvracíte, můžete zkusit návštěvu bazénu. Voda vám udělá dobře a rychleji vystřízlivíte. Jestliže máte v dosahu aquapark, střídejte studenou vodu v bazénu s horkou vířivkou, toxiny se z vašeho těla vyplaví rychleji a uleví se vám. Přísaháme.

Dejte si procházku

I když vám je procházka nejspíš tím posledním, po čem po propařené noci toužíte, pokud se dokážete přemoci a přinutit k pohybu na čerstvém vzduchu, vystřízlivíte rychleji, uleví se vám od bolesti hlavy a alespoň dočasně pomine vaše zoufalá únava. Navíc se zabaví a unaví vaše děti a budou poté méně otravovat. A když už nic jiného, budete mít kde zvracet.

Navštivte rodinu

Když je vám nejhůř, vydejte se na návštěvu k prarodičům, kteří přeberou dočasně péči o vaše děti a když pěkně poprosíte, možná vás nechají i na půl hodiny zdřímnout.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články