Menu
Úvod  › 

8 věcí, které rodiče batolat nesmí řešit

Převrátí vám život naruby ve všech myslitelných směrech a všemi představitelnými způsoby. Batolata. Pokud máte nějaké aktuálně doma, následující věci přestaňte řešit. Pokud se tedy nechcete zbláznit.

1. Jídlo na podlaze.

Designový koberec? Zamávejte mu na rozloučenou, nebo začněte uvažovat o tom, že celou podlahu potáhnete gumovou podložkou, kterou za několik let vyhodíte. Smiřte se s tím, že jakmile vaše batole přejde na pevnou stravu, budou vám v obýváku křupat pod nohama slané tyčky, v koupelně budete klouzat po rozžvýkaném masu a cestou do postele budete na koberci v ložnici šlapat v boloňské omáčce.

2. Veřejné ponížení.

Batolata jsou skutečnými mistry ve ztrapňování svých rodičů na veřejnosti. Kdybyste měli řešit všechny hlášky, které vaše batole vypustí na adresu vaší, vašich blízkých, nebo třeba spolucestujících v tramvaji, museli byste naskočit na expres linku do Bohnic.

3. Nudle u nosu.

U batolat v podstatě neexistuje stav, kdy by jim neteklo z nosu, nepopotahovali, nevisela jim nudle nad rtem a nematlali své nudle po všem a všech v dosahu.

4. Vstávání v pět ráno.

Je úplně jedno, v kolik ho zaženete do postele, stejně bude úderem páté hodiny (nebo jiné nelidské hodiny) vzhůru a dožadovat se toho, abyste šli okamžitě hrát na slepou bábu. A logickým vyústěním toho všeho bude, že je v osm ráno naprosto nesnesitelné, kvůli tomu, že je unavené a ospalé.

5. Permanentní zpoždění.

Byli jste před narozením dítěte hrdí na to, jak všechno zvládáte, nikdy nemáte zpoždění a všude chodíte včas? Napište si to do památníčku, protože to všechno se stane minulostí. Přinutit vaše batole, aby se obléklo a nechalo se přepravit z jednoho místa na druhé, vám vyčerpá veškerou energii a nemůže být ani řeči o tom, že byste to stihli včas.

6. Čtení stále stejných příběhů.

Batolata milují opakování a je jim úplně jedno, že vám už ta která pohádka leze i ušima. Budete ji číst několikrát za den, tak se na to připravte.

7. Záchvaty vzteku.

Dívali jste se doteď znechuceně na rodiče, které nedokáží zvládnout své ryčící a kopající dítě? Výborně - protože budete brzy jedním z nich. Batolata jsou malí vzteklí lidé a můžete se spolehnout, že ty největší záchvaty předvedou naprosto jistě při nejnevhodnějších příležitostech a před co největším publikem.

8. Kapsy plné kamenů a větviček.

Kameny, písek, větvičky, klacíky, květiny, mrtví brouci, rozžvýkané sušenky a ocucané bonbóny skladují batolata zásadně v kapsách. Samozřejmě vašich.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 nejvýznamnějších okamžiků v životě batolete
Odnaučování dudlíku: Kdy je ten správný čas?
Co ještě nevíte o batolatech?
10 signálů, že má vaše batole pubertu
5 strategií, jak naučit dítě na nočník
7 otravných, ale důležitých zvyků batolat