Menu
Úvod  › 

15 zkušeností každého rodiče s kocovinou

Po propařené noci byste nejraději leželi celý den s mokrým ručníkem na hlavě. Jenže jsou tu děti, které kolem vás krouží a vyžadují abyste se o ně starali. Následující situace zná každý rodič, který kdy zažil kocovinu.

Dokud jste byli bezdětní, mohli jste popíjet klidně až do bezvědomí, protože jste věděli, že druhý den budete mít dostatek času na to, abyste svůj alkoholový úlet dospali. Jenže tyhle doby jsou už dávno pryč a když si teď pořídíte kocovinu, je jasné, že vám to neprojde jen tak lehce. Následující zkušenosti mají všichni rodiče s ranním alkoholovým bolehlavem:

1. Vzbudí vás vřískající dítě. Jeho hlasové projevy znějí zhruba desetkrát hlasitěji než normálně a když se podíváte na hodiny, zjistíte, že vám dopřálo celé dvě hodiny spánku.

2. Vaše břicho začne používat jako účinnou náhražku skákacího hradu, takže se vám za chvíli začne chtít zvracet a skutečně se musíte zvednout z postele.

3. V uších vám zvoní tak, že neslyšíte půlku toho, co vám chce dítě sdělit. Tím, že ho buď žádáte, aby vám to zopakovalo, nebo na něj nereagujete, docílíte toho, že začne ječet mnohem hlasitěji. Nevyhnutelným následkem je vaše migréna, při níž máte pocit, že jste strčili hlavu do svěráku.

4. Načež následuje otázka: "Půjdeme na hřiště a budeš se se mnou houpat? Prosím, prosím, PROSÍM!!!"

5. Při přípravě dětské svačiny se vám pohoupe žaludek takovým způsobem, že si musíte na chvilku lehnout. Dítě okamžitě zopakuje bod 2.

6. Bolí vás každý myslitelný sval. To bude zřejmě následek tance, který už jste neprovozovali několik let.

7. Přemýšlíte, jestli vůbec můžete za volant, kdybyste potřebovali dítě někam odvézt. Rozhodnete se, že budete raději preferovat aktivity, za kterými můžete dojít pěšky.

8. Kolem druhé hodiny odpoledne máte skutečnou krizi a každý nerv ve vašem těle žadoní, abyste ho uložili do postele. A vědomí, že musíte vydržet ještě minimálně pět hodin, vám to nijak neulehčuje.

9. Na hřišti zaručeně a stoprocentně potkáte několik snobských nebo dokonalých biomatek, kterým vaše dítě začne vykládat, že jste celou noc nebyli doma a ráno jste zvraceli v koupelně.

10. Pokud vaše dítě ještě stále nosí plenky, můžete vsadit své boty, že se do nich právě teď podělá takovým způsobem, že to má až na zádech. Jak na podobnou událost reaguje váš zubožený žaludek netřeba rozebírat.

11. Je vám úplně jedno, jak zhoubný vliv má na vaše dítě televize. Nejraději byste ho k ní přivázali.

12. V životě jste do sebe nenacpali tolik kofeinu jako dnes. A v životě na vás neměl tak nulový účinek.

13. Dítě objeví dávno zapomenuté hračky, které vyluzují ty nejhlasitější zvuky - ačkoli si s nimi už několik měsíců nehrálo, teď je odmítá dát z ruky.

14. Přemýšlíte, jestli je trestné, dát malému dítěti sedativa.

15. Konečně ho ukládáte do postele, plížíte se do své a přísaháte, že už se k alkoholu nikdy v životě ani nepřiblížíte. Načež se dítě vrátí ještě minimálně třikrát s nějakým důležitým požadavkem a donutí vás znovu vstát.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co se stane při kocovině?
Nejlepší způsoby, jak vyléčit kocovinu
Rodinné aktivity pro rodiče s kocovinou
10 nejbolestivějších věcí na rodičovství
15 věcí, které chápou jen rodiče dětí ujíždějících na prasátku Peppě
Nejnudnější věci spojené s rodičovstvím