Menu
Úvod  ›   › 

Oblečení, které překáží mužům v kariéře

Nikdo po vás nemůže chtít, abyste si do práce nakoupili nový šatník. Jenže když si nedáte na některé oblečení pozor, váš profesní postup zmizí v nedohlednu.

Jasně, že by bylo nejlepší, kdybyste vyfasovali od svého zaměstnavatele uniformu a nemuseli se ke všem starostem zatěžovat ještě s tím, jestli vaše oblečení odpovídá jeho ušlechtilému jemnocitu. Pokud však nechcete poslat svou kariéru rovnou do kytek, podívejte se na seznam zapovězených kousků šatníku:

1. Krátké kalhoty

Jsou pohodlné a zvlášť v létě mohou být skutečně k nedocenění. Na druhou stranu si však naprosto upřímně přiznejte, že mužské nohy jsou něco, co byste zrovna nemuseli mít vyfocené doma na zdi v obýváku. Ušetřete proto své kolegy tohoto pohledu: "Šortky jakékoli délky jsou naprosto nepřijatelné v jakémkoli zaměstnání, snad s výjimkou zedníků pracujících venku na stavbě," říká personalistka Hana Daňková. "Větší ránu své profesionalitě snad už zasadit nemůžete."

2. Těsné oblečení

Možná trávíte hodiny a hodiny v posilovně budováním své, zajisté úžasné, svalové hmoty. Ale i kdybyste vypadali jako Arnold v dobách své největší slávy, není to důvod pro to, abyste do kanceláře vpluli v tričku, jehož rukávy praskají "nabušenými" bicepsy a džínech přiléhajícími těsně jako neopren. Možná se vám sice podaří oslnit zajíčka na recepci, ale vaši obchodní partneři či nadřízení budou nadšeni rozhodně méně.

3. Ponožky

"I když muži často omlouvají ponožky v sandálech tím, že bosé nohy kloužou, odírají se, potí a podobně, skutečností zůstává, že ponožky v pantoflích či sandálech jsou stále považovány za prohřešek proti pravidlům slušného oblékání," říká personalistka. Stejně tak je neuvěřitelné, kolik mužů si stále ještě dokáže obléci k obleku šedé nebo dokonce bílé ponožky. Podobný výstřelek si může dovolit Pepa z Horní Dolní, který jde poprvé do tanečních, ale ne vy.

4. Nápadné šperky

Pokud z nějakého neznámého důvodu považujete tlustý zlatý řetěz kolem krku za sexy doplněk, šetřete si ho večer do baru a neošoupávejte ho v práci. Nejde o projev individuality, ale pouze o nedostatek dobrého vkusu. Zlatý řetěz vám nepřihraje image zajištěného dobře situovaného téměř milionáře, ale jen vzhled veksláka z osmdesátých let. Korálky na krku nepůsobí nezávisle, ale v lepším případě infantilně, v horším ušmudlaně.

5. Vtipné nápisy

"Vzpomínám si na jednoho kandidáta, který se na pohovor dostavil v tričku s nápisem: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. Kolegyně zase referovala o uchazeči, který měl na tričku několik fotek z absolvovaných akcí, kterým vévodila fotka, kde onen muž vystrkoval nahý zadek," vypráví personalistka. "Nemusím asi podotýkat, že ani jeden z nich místo nedostal." Považujete se za veselou kopu? Výborně, vaši přátelé to jistě ocení. Pokud ale už toužíte nosit své hlubokomyslné názory a myšlenky na tričku, aby si je všichni mohli (respektive museli) přečíst, vyčleňte jim místo mimo své zaměstnání.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Práce