Menu

Kariéra

Kde a jak najít brigádu?

V dnešní době je naprostým standardem, že lidé již od mladého věku (většinou hned od 15 let, občas ale i dříve) shánějí brigády a částečné úvazky. Skoro každý student ke škole ještě pracuje. Najít takovou brigádu ale nemusí být vždy snadné. Jak a kde je možné hledat se dozvíte v tomto článku.

Dítě a kariéra? Stále velký problém

Plánujete založení rodiny, nebo se chcete vracet do zaměstnání po rodičovské dovolené? Počítejte s tím, že budete oproti mužům výrazně znevýhodněna.

Největší mýty o budování kariéry

Pokud chcete v kariéře něčeho dosáhnout, musíte se vypracovat v rámci jednoho podniku. Nutně musíte mít vysokoškolský titul a pobývat nějakou dobu v zahraničí. Ideální bude, pokud si dopřejete také tvůrčí volno. Představujeme vám největší mýty o budování kariéry.

Jak vzhled ovlivní vaši kariéru

Připadá vám, že vzhled je prchavou záležitostí, která v podstatě nemá žádnou cenu? Omyl. Čtěte, jak váš vzhled může ovlivnit zaměstnání, kariéru i váš život.

Na podání ruky závisí vaše kariéra

Připadá vám potřesení a stisk ruky jako nepodstatná věc? Omyl. Potřesení rukou může zachránit i zničit dojem, který zanecháte po pohovoru. Naučte se správně podávat ruku.

Jak mohou drby v práci pomoci v kariéře?

Pomlouváte svého šéfa, drbete ostatní kolegy a máte neustále výhrady k pracovním postupům? Potom se chováte naprosto standardně a dokonce si pomocí drbů můžete budovat lepší vztahy na pracovišti.

Ženy a kariéra: Tajemství úspěchu

Přestaňte si stěžovat, že jako žena máte omezené možnosti v oblasti kariéry. Máte totiž i celou řadu zbraní a výhod, které můžete využít ve svůj prospěch. Tady jsou zásady, které vám mohou v dosažení vašich cílů pomoci.

Dítě a kariéra? Žádný problém!

Máte malé děti? Svůj čas rozhodně nemusíte vyplňovat jen procházkami s kočárkem a sprintem mezi kroužky. Pokud si chcete zachovat příjem a nevzdat se zcela své kariéry, můžete úspěšně zkombinovat mateřskou i pracovní roli.

Oblečení, které překáží mužům v kariéře

Nikdo po vás nemůže chtít, abyste si do práce nakoupili nový šatník. Jenže když si nedáte na některé oblečení pozor, váš profesní postup zmizí v nedohlednu.