Menu
Úvod  › 

12 možností, jak být svým vlastním šéfem

Už vás nebaví chodit do práce a poslouchat neschopného šéfa? Začněte sami podnikat z domova. Tady jsou tipy na neotřelé podnikání, ke kterému nepotřebujete milionové půjčky ani žádnou zvláštní kvalifikaci.

1. Dělejte manikúru

S minimem investic dosáhnete velkého výnosu. Nemusíte mít dokonce ani žádné speciální prostory, zákaznice si můžete objednávat domů a obsluhovat je například v upraveném pokoji svého bytu nebo ve vybaveném koutě obýváku. Šablony na nehty, laky a další propriety koupíte ve specializovaných obchodech.

2. Venčete psy

Určitě už jste tu profesi viděla v mnoha amerických filmech a teď jí můžete vykonávat i vy. Ve vašem okolí určitě najdete spoustu lidí, kteří nemají čas věnovat se svým zvířecím miláčkům a rádi vám zaplatí, pokud je vezmete na dlouhou procházku.

3. Hlídejte děti

Domluvte se s kamarádkami, kolegyněmi či sousedkami a nabídněte jim hlídání jejich dětí. Buďto můžete dojíždět přímo k nim do bytu, nebo hlídat skupinku dětí u sebe doma. Zaměstnané matky zcela určitě ocení vaše služby.

4. Externí dopisovatel

Pokud jste ve škole vynikali ve slohových pracích, zkuste nabídnout své služby místním novinám. Noviny i časopisy obvykle zaměstnávají i externí dopisovatele, kteří pro ně píší na honoráře, a jsou tak svými vlastními pány.

5. Ruční práce

Jste zdatná v pletení, šití, či háčkování? Obrovským hitem se teď stává ručně vyráběné oblečení pro miminka a děti. I když se vám to může zdát neuvěřitelné, za stejné výrobky, jaké vám doma pletly a šily matky v době, kdy modely z Praktické ženy představovaly vrchol elegance, vám teď ostatní s radostí zaplatí. Své výrobky můžete prodávat pomocí internetových aukcí, které teď zažívají skutečný boom.

6. Úklidová služba

Stále více lidí si najímá firmy i jednotlivce na vykonání domácích prací. Pokud vám nevadí mytí oken, žehlení, vytírání a další domácí práce, nabídněte své služby například přes internet. Pořizovací náklady vašich pracovních pomůcek budou zanedbatelné, ale zisk může být značný.

7. Na vlně folklóru

Pokud umíte vyšívat, malovat kraslice, dělat panenky z kukuřičného šustí, nebo podobnou činnost, můžete svou schopnost v dnešní době velmi zúročit. Rukodělné výrobky jsou právě v kurzu. Dohodněte se s obchodem prodávajícím suvenýry (v turisticky atraktivních lokalitách jich najdete spoustu) a můžete si ze svého koníčku udělat výnosnou živnost.

8. Doučování

Nemusíte mít zrovna vystudovanou pedagogiku. Na internetu najdete stovky lidí poptávajících po doučování v nejrůznějších oborech. Pokud se netroufáte například na cizí jazyk, nabídněte své služby žákům školou povinným. Český jazyk nebo matematiku určitě doučovat zvládnete a za hodinu doučování si můžete vydělat od sta do pěti set korun podle odbornosti a náročnosti.

9. Domácí kuchyně

Vaříte rádi? Máte vyhlášený rodinný recept? Nabídněte svůj produkt cukrárně nebo specializovanému obchodu s delikatesami. Například domácí marmelády, koláče, sladkosti, sýry a další pochutiny jsou velmi žádané. Vzpomeňte si například na šílenství kolem utajovaného receptu na medovník. Třeba se svým receptem prorazíte právě vy.

10. Pěstujte houby

A trochou nadsázky vám stačí sklep a dostatek trpělivosti. Nemusíte se nutně omezovat jen na pěstování obligátních žampionů, poptávka po houbách obecně stále roste. Pokud se nedohodnete s žádným obchodem, můžete své výpěstky prodávat třeba prostřednictvím inzerátů v místních novinách.

11. Servis pro mazlíčky

Lidé jsou do svých domácích mazlíčků ochotni investovat stále více peněz. Zkuste si ve volné místnosti zřídit kompletní servis pro domácí mazlíčky. Šamponování, stříhání a další služby jsou velmi výnosné. Nakupte si speciální literaturu, projděte internetové zdroje, zacvičte se na vlastním psovi a pusťte se do toho.

12. Svatební agentura

Jste vyhlášená svým organizačním talentem a máte ráda svatby? Potom je nejvyšší čas tyto dvě věci spojit. Stále více lidí nemá čas na organizaci svatby, ale přitom touží po skvěle zorganizované oslavě. Zúročte svůj organizační talent a nabídněte své služby například na internetu. Do tohoto podnikání investujete jen sama sebe.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Práce