Menu
Úvod  › 

Co řešit a co ne? 3 zásady úspěšných lidí

Všechno začíná myšlenkou. Úspěch je zkrátka souhrn činností, které všichni moc dobře známe, ale ne každý tyto věci/znalosti převede do praxe. Důležité je nenechat se paralyzovat svou minulostí, naopak mít schopnost poučit se z chyb, nastavit své myšlení na stanici ?pozitivum?, odstraňovat překážky, a když to tudy nejde - nevzdávat se a zkusit to jinak a jinudy.

Převzít zodpovědnost za svůj život, přestat svalovat chybu na ostatní, činit změny v životě a mít snahu se posunout zase o kus dál, nestát na jednom místě. Ačkoliv se to může zdát složité, opak je pravdou. Začít se chovat jako úspěšný člověk těžké není, ale nikdo netvrdí, že cesta k úspěchu je lehká, kdyby byla, byl by úspěšný úplně každý. Což by bylo samozřejmě dobře, ale bohužel tomu tak není. Jak to vypadá, patří sem bezesporu cílevědomost a houževnatost. Ono těch zásad existuje v podstatě mnohem víc, ale my si prozradíme 3 nejdůležitější.

Zdroj:Úspěch

Vize

Vize je velmi důležitá, protože určuje směr. Stanovit si, čeho chci dosáhnout a za tím potom krok za krokem jít. Bez vize je to jako vyplout na oceán a nevědět, kam doplujeme. Loď se může ztratit a roztříštit o skály, protože vody oceánu jsou nevyzpytatelné.

Co je psáno, to je dáno

Myšlenky lítají jako splašené. Ty důležité je vhodné si zapisovat, pak se k nim vracet. Mimo to je vhodné zapsat si, čeho chci dosáhnout, jaké kroky k tomu podniknu a poté si cíl rozdělit na několik malých cílů. Držet se tohoto plánu a každý den to mít na očích. Jestli si to zapíšete do diáře, deníčku na plánovací tabuli je už čistě osobní preferencí.

Upřímnost

Od skutečně úspěšných lidí se nedočkáte výmyslů a lží. Nemají k tomu nejmenší důvod. Hodně lidí se bojí být upřímnými, že je za to, co si myslí odsoudí společnost. Pravdou je, že právě ty upřímné lidi míváme ze všeho nejraději. Úspěšný člověk se nebojí být sám sebou a ukázat svou pravou tvář. Nezáleží mu na tom, zda ho má nebo nemá někdo rád takového, jaký je. On má totiž zdravé sebevědomí a nepotřebuje, aby jej obdivovali ostatní.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Práce