Menu
Úvod  › 

Jak se nechovat na podnikovém večírku ? 5 rad pro muže

Podnikový večírek vám může umožnit vyrůst v očích kolegů i šéfa, ale také se může stát vaší noční můrou, pokud se na něm nebudete chovat správně. Rozhodně je moc fajn vyrazit čas od času na firemní párty, protože díky tomu utužíte vztahy na pracovišti jak mezi kolegy, tak s vedením. Jak se rozhodně na takovém večírku nechovat vám prozradíme v dnešním článku.

Alkohol pod kontrolou

Každý člověk ví, jak vypadá slušné chování. Ovšem přežene-li se to s alkoholem, začnou se dít nevídané věci a člověk mnohdy ani sám sebe nepoznává. Natož aby rozlišil, co už se zkrátka nehodí. Mějte po celou dobu na paměti, že to není párty s kamarády, kde se můžete zcela uvolnit a vyvádět. Tady vás budou sledovat oči kolegů i vedení. Mnohdy právě takový večírek odhalí šéfovi více o povaze svých zaměstnanců. Bavte se, smějte se, ale nepřehánějte to s pitím drinků.

Zdroj:Podnikový večírek

Netykejte sami od sebe

Večírek může být sice uvolněný, ale tři panáky nejsou důvodem k tomu, abyste začali šéfovi říkat "Pepane". Pokud vám tykání sám ovšem nenabídne, ale i tak se držte stále vytyčených mezí a nezacházejte příliš daleko.

Pozor na sexy kolegyně

Sexy kolegyně může být kámen úrazu. Opět platí pravidlo, čím méně vypitého alkoholu, tím lepší kontrola nad situací. Hulákat na kolegyni "Věro, udělej nám striptýz" by nebyla patrně nejlepší vizitka. A sex mezi nadrženými a opilými kolegy už nejednou způsobil ztrátu zaměstnání.

Neotravujte s pracovními tématy

Otravovat na večírku s pracovními tématy by rovněž nebyl nejlepší tah. A už vůbec nejhorší je, když se na večírku horlivý pracant snaží ukázat na to, jak by firma mohla prosperovat lépe. Věříme, že vaše nápady jsou fajn a přínosné pro firmu, ale nechte si to na pracovní poradu. Iniciativní blb je horší než třídní nepřítel.

Osobní témata

Mnohem lepší je nahodit nějaké nudné téma, než začít otravovat lidi s osobními starostmi, či se jich tázat na osobní věci. Ať vás také ani nenapadne čekat, až bude mít šéf dobrou náladu a ptát se na zvýšení platu. Mohlo by se stát, že si už ve firmě ani neškrtnete.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Práce