Menu
Úvod  ›   › 

Pohodlné sezení je základ pro práci v kanceláři

Každý, kdo tráví mnoho času vsedě, ať už v kanceláři, či doma u počítače, tak ví, jak je to náročné. Možná se na první pohled zdá, že na sezení na židli přece nic není a člověk z toho nemůže být unavený, opak je pravdou. Jestliže jste to také zažili, že několika hodinové sezení může způsobovat nepříjemné bolesti a můžete si připadat celí rozlámaní. Naše tělo totiž není tak dlouhému sezení přizpůsobené a již po hodině a půl sezení na židli nám ochabují svaly. Není se tedy čemu divit, že většina lidí se sedavým zaměstnáním trpí bolestmi zad a dalšími zdravotními problémy, které způsobuje nesprávné držení těla při sezení. Jak se s tím tedy vyrovnat? Stačí si pořídit kvalitní kancelářské židle, které nám umožní sedět pohodlně a bezbolestně.

Aby byla kancelářská židle opravdu kvalitní, musí splňovat několik důležitých požadavků. Jakých? Jedná se především o:

 

  • Bezpečný a stabilní podvozek.
  • Anatomické opěradlo zad i područek.
  • Pohodlný a dostatečně široký sedák.
  • Tlumení dosedu
  • Nastavitelná výška sedu .

Co se týká podvozku, u toho je velmi důležité, aby zvládal každodenní mnohakilovou zátěž. Tím nám zajišťuje bezpečnou stránku židle. Sedák by měl být anatomicky tvarovaný, dostatečně široký a pohodlný, abychom na něm vydrželi sedět několik hodin bez toho, aby nás všechno bolelo a tlačilo. Pokud je židle vybavena nastavitelnými područkami, je to skvělá prevence vzniku tenisového lokte a bolestí krční páteře. Nastavitelná výška sedu nám zase umožní mít ve správné poloze naše nohy. Tlumení dosedu je velmi důležité při dosedání na židli, kdy zmírňuje náraz.

Jestliže chcete vědět, kde se dá taková kvalitní kancelářská židle koupit, aby nebyla až příliš drahá, přinášíme Vám široký sortiment obchodu B2B Partner. Najdete zde kancelářská křesla a židle různých kategorií, jako například luxusní kancelářská křesla.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Práce