Menu
Úvod  › 

Tipy pro domácí manikúru: Jak na to

Upravené nehty jsou nezbytností, vizitkou i módním doplňkem. Inspirujte se tipy, díky kterým zvládnete dokonalou manikúru i v domácích podmínkách.

Můžete mít dokonalou postavu, skvělý outfit, módní účes, ale pokud budete mít neupravené nehty, veškeré vaše úsilí bude k ničemu. Ačkoli řada žen stále význam kvalitní manikúry podceňuje, vašich rukou si všimne každý už při prvním kontaktu, a neupravené nehty jsou skutečným společenským faux pas.

Na druhou stranu jen málokterá žena najde čas i peníze na to, aby si jednou týdně dopřávala odbornou manikúru v salónu. Teď už nemusíte pouze obdivovat fotografie gelových nehtů a dokonalé manikúry pouze v módních magazínech. S následujícími tipy zvládnete manikúru i u vás doma:

1. Odstraňte starý lak.

Neexistuje horší varianta než nový lak, kterým přetřete nánosy nedokonale odstraněného starého laku. Vsaďte proto na kvalitní odlakovač, který nejenže starý lak důkladně odstraní, ale mimo to nebude poškozovat nehty. Po použití odlakovače byste měla do nehtů i kůže v jejich okolí vetřít výživný krém, který je zvlhčí. Po nanesení krému počkejte minimálně půl hodiny, aby měl dost času na vstřebání a vy jste mohla pokračovat v manikúře.

2. Vytvarujte nehty.

Nyní přistupte k modeláži nehtů a vytvarujte je do tvaru, který se vám líbí a je pro vás nejpraktičtější. Volba délky i tvaru závisí jen na vás. K dosažení základního tvaru (ať už zaobleného, nebo s ostrými hranami) použijte ostré nůžky, jemné detaily potom doladíte pomocí kvalitního pilníku. Pamatujte si, že nehty se pilují vždy jedním směrem a to směrem k vrcholku.

3. Namočte ruce.

V dalším kroku ponořte ruce na pět až sedm minut do vlažné mýdlové vody. Do té byste měla přidat přibližně jednu polévkovou lžíci hydratujícího tekutého mýdla. Tím dosáhnete změkčení pokožky kolem nehtů a navíc kůži pod nehty zbavíte případného barevného nádechu. Nikdy nepoužívejte horkou vodu, která kůži a nehty vysouší, ani nenechávejte ruce ve vodě příliš dlouho. Nakonec opláchněte ruce ve studené vodě a vysušte měkkým froté ručníkem.

4. Odstraňte záděrky.

Záděrky a přebytečná zrohovatělá kůžička kolem nehtů zbytečně kazí dojem z jinak upravených nehtů. Odstraňte ji a okolí nehtů poté ošetřete speciálním olejem určeným k tomuto účelu. Pomocí měkkého dřívka poté zatlačte kůžičku lemující nehet k jeho okrajům.

5. Hydratujte.

Nyní aplikujte na ruce hydrataci. Použít můžete i svůj oblíbený hydratační krém, je však potřeba ujistit se, že je určen i pro ruce. Jemnými pohyby masírujte ruce po dobu několika minut a potom ruce osušte papírovou utěrkou, která odsaje zbytky přebytečného krému.

6. Naneste lak na nehty.

Nejprve naneste podkladovou vrstvu bezbarvého laku, který zabrání nežádoucímu barevnému zabarvení nehtu a zvýší trvanlivost vrchní vrstvy. Poté zvolte barevný odstín laku, který vám vyhovuje, a naneste jej na podkladovou vrstvu. Ideálně byste měla zvládnout nalakovat nehet za pomoci tří základních tahů (dvou po stranách a jednoho uprostřed).

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co musíte udělat pro své nehty
Lámavé a roztřepené nehty: Jak na ně
Co prozradí nehty o vašem zdraví
Co o vás říká lak na nehty
Gelové nehty si můžete udělat i doma