Menu
Úvod  › 

Pravidla, která musíte respektovat, když nechcete předčasně zestárnout

Vrásky, povadlá kůže, ochablé tělo a vzhled o mnoho let starší, než je skutečný datum vašeho narození. Skutečně chcete předčasně zestárnout? Nabízíme vám tipy, jak běh roků zpomalit.

Samozřejmě nemáme recept na elixír mládí a datum na vašem rodném listě se nezmění, ale to, zda budete vypadat starší než jste, na svůj věk, nebo dokonce mladší, ovlivnit můžete. Výzkum, který se zaměřil na faktory, podle kterých lidé odhadují věk u druhých, zjistil, že se v těchto případech orientujeme především podle pokožky. Následující pravidla byste měli respektovat, pokud nechcete vypadat starší, než skutečně jste:

1. Zatočte se zlozvyky.

Kouření a pití alkoholu vám sice pomůže, abyste se cítili lépe, ale opticky vám přidají spoustu let navíc. Celá řada studií dokázala, že kouření je jednou z hlavních příčin předčasného stárnutí. Pokud kouříte, nebo často pijete alkohol, vaše pokožka bude dehydrovaná a objeví se předčasné vrásky, protože kolagenová vlákna ztratí svou elasticitu. Navíc pokožka získá také narudlý odstín, protože se rozšíří povrchové kapiláry. Jestliže nechcete vypadat starší, než skutečně jste, v první řadě odbourejte tyto zlozvyky.

2. Starejte se o svůj krk, dekol a ruce.

Vaše tvář může klidně vypadat mladší (zejména když mladšímu vzhledu pomůžete chirurgickým zákrokem), ale vždy vás zradí krk, dekolt a ruce, které spolehlivě prozradí váš skutečný věk. Věnujte jim proto patřičnou a hlavně dlouhodobou pozornost. Používejte hydratační krémy, kterými je ošetříte před spaním a hlavně nezapomínejte na důslednou aplikaci slunečního krému.

3. Nevystavujte se slunci.

Tímto pravidlem samozřejmě odborníci nemají na mysli to, že byste se vůbec neměli vystavovat slunci, ale spíše doporučení o nevhodnosti opalování - a zejména opalování bez adekvátních ochranných prostředků. Přílišné slunění vede ke vzniku vrásek, pleť vypadá povadle a ochable, protože kolagenová vlákna ztrácí svou elasticitu a navíc riskujete rakovinu kůže.

4. Nesahejte si na obličej.

Pokud si nechcete přidávat zbytečně roky navíc, odnaučte se sahat si na obličej a krk. Možná si to ani neuvědomujete, ale tím, že si mnete oči, si zakládáte na zbytečné vrásky navíc. Saháním si na obličej zase zanášíte svou pokožku nečistotami a riskujete drobné kožní infekce, které vašemu vzhledu skutečně neprospějí.

5. Myjte si obličej dvakrát denně.

Možná jste ráno příliš ospalí na to, abyste si umyli obličej a večer zase příliš unavení na to, abyste se odličovali. Jenže to je, vzhledem k předčasnému stárnutí, jeden z nejhorších prohřešků, kterých se můžete dopustit. Věnujte své pokožce několik minut denně navíc a minimálně dvakrát denně ji umyjte studenou vodou. Omezíte tak tvorbu vrásek a objevení akné.

6. Dopřejte si dostatek spánku.

Pokud spíte denně víc než osm hodin, nebo méně než šest hodin, vaše pokožka nikdy nebude ve vrcholové formě. Vaše tělo potřebuje sedm až osm hodin spánku, aby zvládlo dostatečnou regeneraci a právě toto množství spánku je také klíčové pro omezení tvorby předčasných vrásek.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články