Menu
Úvod  › 

Trendy, bez kterých se na podzim neobejdete

Nápadité čepice, krajka, pánský styl, či výrazné potisky. I když venku panují ještě letní teploty, je čas myslet na podzimní obnovu šatníku. Jaké jsou trendy letošního podzimu?

Nápadité čepice

Pokud ještě nevlastníte žádnou pletenou čepici, je nejvyšší čas toto módní faux pas napravit. Letošní podzim se totiž bez originální pokrývky hlavy rozhodně neobejdete. Frčí pletené modely, které působí dojmem, jako kdybyste si je ve volných chvílích vlastnoručně vyrobila. Sáhněte po zářivých barvách a nebojte se ani extravagantních bambulí. Získáte tak dokonalý módní doplněk, který pozvedne každý outfit.

Netopýří rukávy

Byly tu už několikrát a jsou tu zas. Netopýří rukávy se na módní scéně objevily v osmdesátých letech a od té doby se stále vrací. Jejich obrovskou výhodou je skutečnost, že sluší skutečně všem typům postavy. Dobře vypadají na štíhlých ženách, ale stejně tak dokáží dovedně zamaskovat i silnější paže. S výrazně střiženým topem zkrátka nemůžete šlápnout vedle a pokud jej navíc zkombinujete s jasnými barvami (hitem jsou neonové odstíny, které si možná pamatujete z přelomu osmdesátých a devadesátých let), budete dokonale in.

Výrazné potisky

Zapomeňte na zemité tóny, podzim hýří barvami a stejný by měl být i váš šatník. Sáhněte po originálních potiscích a řiďte se heslem: čím výraznější, tím lepší. Květinové potisky, geometrické vzory, patchwork... záleží jen na vás, po čem sáhnete. V pestrém provedení se prodávají kalhoty, sukně i topy, ale naprostou nutností jsou originální šaty, které prozáří pochmurné podzimní dny.

Pánský styl

Tvíd, bílé košile, klobouky, kravaty, saka. Klasický pánský styl se tento podzim vrací ve velkém. Je jedno, jaký je váš styl oblékání, protože pánskými prvky můžete oživit elegantní, stejně jako sportovní outfit. Zkuste si například přes obyčejné bílé tričko obléci vypasovanou vestu pánského střihu a doplnit pánským kloboukem. Rázem budete platit za módní hvězdu.

Zelené odstíny

Barvou letošního podzimu je bezpochyby zelená. Módní návrháři se do ní absolutně zamilovali a objevuje se na všech přehlídkách. Vzhledem k tomu, že se nosí všechny její odstíny od temně zelené (která přechází až do černé), přes zářivě zelenou, až po světlou zelenkavou, dovolit si jí mohou skutečně všechny barevné typy. Nezapomeňte jí přizpůsobit i líčení; zelené oční stíny jsou letos absolutní nutností.

Krajka

Krakové topy, krajkové vsadky do sukní i šatů, krajkové doplňky. Krajka zkrátka prožívá obrovský boom a objevuje se úplně všude. Je jedno, jestli jde o klasickou pavučinkovou, háčkovanou, nebo pouze krajkový potisk, krajka je pro letošní sezónu nutností a pořídit byste si měla alespoň jeden kousek.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 módních trendů, které musíte mít
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád
Módní trendy, které vám zničí zdraví
Jak vám žabky zničí nohy
Vysoké podpatky vám zničí zdraví: Podívejte se