Menu
Úvod  › 

Jak získat perfektní obočí

Dokonale upravené obočí rámuje oči, podtrhuje výraz obličeje a váš vzhled. Víte, jak docílit perfektního tvaru, upravit ho a zamaskovat drobné nedokonalosti vašeho obočí?

Perfektní a upravené obočí podtrhne rysy vašeho obličeje a dodají mu sexy výraz. K tomu, abyste takového obočí dosáhli, je však nutné se o něj dobře starat. Ať už máte obočí husté a mohutné, nebo vám roste řídké a nepravidelné, můžete s několika tipy docílit dokonale upraveného vzhledu. Znáte je?

Tvar obočí

Ať už se rozhodnete pro domácí úpravu obočí pinzetou, nebo ho svěříte do rukou kosmetičky a například úpravy pomocí vosku nebo laseru, klíčové je zjistit, jaký tvar se pro váš tvar obličeje hodí a který je podtrhne. Tvar obočí musí úzce korespondovat s tvarem obličeje. Obočí by mělo začínat na úrovni vašeho vnitřního koutku oka, jeho vrcholek by měl být ve stejné linii jako vrcholek duhovky a končit by mělo na úrovní vnějšího koutku oka. Podle kosmetiček celá řada žen dělá chybu v tom, že si obočí vytrhá příliš a oblouk tak končí ještě před vnějším koutkem oka, což dodává člověku permanentně naštvaný výraz.

Vytrhávání obočí

Kosmetičky zdůrazňují, že kdybyste měli investovat jen do jediné věci týkající se úpravy vašeho obočí, měla by to rozhodně být kvalitní pinzeta. Zapomeňte na to, že budete nějak výrazně měnit tvar svého obočí, spíše respektujte jeho přirozený tvar a pinzetu používejte spíše k decentnímu protenčení, nebo lehké úpravě. Na úpravu obočí si vyčleňte dostatek času a neustále porovnávejte vzhled obou obočí, abyste neměli každé oko jiné. Nikdy nepracujte stylem, kdy si vytrháte kompletně jedno obočí a teprve potom se pustíte do dalšího. Upravte si vždy kousek jednoho obočí a hned tu samou úpravu udělejte u druhého. Pak budete mít větší pravděpodobnost, že obě obočí budou vypadat stejně. Nikdy nevytrhávejte chloupky z horní části obočí, ale upravujte jej vždy odspodu. Nezapomeňte, že už několik sezón je v módě přirozený vzhled obočí a tence vytrhané proužky připomínající obočí panenek už dávno neletí.

Plnější obočí

Pokud jste si obočí vytrhala příliš, nebo vám roste řídké a s jeho úpravou se toho příliš vymyslet nedá, investujte do séra na podporu jeho růstu. K dostání je v dobře zásobených drogériích a parfumériích a s jeho pomocí byste měla získat plnější obočí. To podtrhne tvar vašeho obličeje, orámuje vaše oči a zdůrazní váš celkový vzhled.

Líčení obočí

Drobné nedokonalosti obočí (ať už jste je způsobila vy sama neodborným vytrháváním, nebo jsou součástí vašeho přirozeného vzhledu) můžete napravit vhodným líčením. Pudry a tužky na obočí mohou vzhled a strukturu obočí vylepšit. Na uhlazení obočí zase můžete použít speciální gel na obočí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Krásné ženy jsou šťastnější
Triky pro bílé a zdravé zuby
10 zvyků, které vám vylepší vzhled
10 chyb v líčení, které nikdy nesmíte udělat
Co o vás říká lak na nehty
7 kosmetických triků hollywoodských celebrit