Menu
Úvod  › 

Perfektní obočí: Jak ho docílit?

Celebrity mají na fotkách dokonalé obočí, dotvářející výraz obličeje. Není složité ho docílit, jen musíte vědět, jak na to.

Chcete mít obočí jako filmové hvězdy? Ideální tvar a velikost obočí záleží na tvaru vašeho obličeje a jeho rysech, nicméně platí pravidlo, že pokud rozdělíte obočí na třetiny, jeho nejsilnější konec by měl začínat nad kořenem nosu, nejvyšší část oblouku uprostřed a nejslabší část nad vnějším koutkem oka.

Správná tloušťka

Obočí jako úzké čárky už se několik let nenosí. V módě je přirozený vzhled lehce silnějšího obočí, kterého (v případě, že vám příroda nenadělila) dosáhnete pudrem, tužkou na obočí, nebo gelem. V takovém případě byste vždy měla používat přípravek o dva tóny světlejší, než je vaše barva vlasů - pokud jste bruneta, a o dva tóny tmavší - jestliže máte světlé nebo blond vlasy.

Zapomeňte na šablony

Tvar obočí vychází z jedinečné struktury vašich kostí. Pokud použijete k jeho vytrhání a úpravě šablony, vždy budete vypadat, jako kdybyste si ho od někoho vypůjčila. Nezapomeňte na to, že nesprávný tvar obočí vám může dodat permanentně naštvaný, překvapený, nebo starší výraz. Zapomeňte proto na šablony a respektujte svůj přirozený tvar obočí.

Respektujte svou barvu vlasů

Velmi častou chybou, které se ženy dopouštějí, je dramatická změna barvy vlasů, které zapomenou přizpůsobit barvu obočí. Pokud si barvíte vlasy na výrazně jinou barvu, než je vaše přirozená, měla byste vždy navštívit profesionální kosmetičku, která vám poradí, zda je nutné přizpůsobit i barvu vašeho obočí a případně vám ho i obarví. Do podobných pokusů se však v žádném případě nepouštějte sama doma.

Vyberte správnou pinzetu

Se zakulacenými, nebo špičatými okraji? Odborníci pracují raději se zakulacenou pinzetou, kterou se obočí tvaruje snáze. Tou byste měla bez problémů vytrhnout dlouhé i krátké dorůstající chloupky - stačí ji jen nastavit do správného úhlu.

Shora, nebo zespodu?

Požadovaného tvaru byste měla vždy docílit trháním chloupků ze spodní strany obočí. Pokud totiž vytrháte příliš mnoho chloupků z jeho horní strany, jediné, čeho tím dosáhnete, bude zamračenější a přísnější vzhled.

Zarůstající chloupky

Pokud si všimnete chloupku, který roste směrem do pokožky a vykazuje všechny symptomy zarůstajícího chloupku, odolejte nutkání vymáčknout ho. Pokud byste to udělala neodborně, riskujete vznik nepěkných jizviček. Počkejte raději den nebo dva, než chloupek sám vykoukne nad povrch pokožky a budete ho moci bez rizika vytrhnout. Do té doby ho můžete maskovat korektorem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 způsobů, jak se zbavit vrásek
Při rybičkové pedikúře se přenáší infekce a nemoci
Jen jedna z osmi žen si připadá atraktivní
Chcete zatočit s celulitidou: Co funguje a co ne?
30 nadčasových tipů pro vaši krásu