Menu
Úvod  › 

Co musíte udělat, když zjistíte, že vás podvádí

Je to naprosto jisté. Zjistila jste, že kromě vás má ještě jinou. Víme, co musíte udělat, když pomine první šok z nevěry.

Už nějakou dobu jste měla podezření, že není všechno v pořádku. Podezřelé telefonáty v nočních hodinách, tajnůstkaření, odtažitost, zvláštní chování. To všechno ukazovalo na to, že má kromě vás ještě někoho jiného. Jenže jste si to možná odmítala připustit, nebo jste to tušila a nechtěla jste nic podniknout, protože jste doufala, že to samo pomine. Jenže teď se všechno provalilo a už nemůžete zavírat oči před tím, že vás podvádí. Co byste měla udělat, když zjistíte, že je vám nevěrný?

1. Rozhodněte se.

V první řadě se musíte rozhodnout, zda vůbec hodláte uvažovat o tom, že byste s ním zůstala. Zrekapitulujte si pro sebe váš vztah a především se sama sebe zeptejte, jestli ho máte stále ráda a dokázala byste mu (a především zda chcete) mu odpustit. Od toho, zda máte chuť a sílu pokračovat ve vašem vztahu a dál být se svým partnerem, se odvíjí všechno ostatní.

2. Promluvte si.

Ať už se rozhodnete jakkoli, musíte si promluvit o tom, co se stalu a jak to s vámi bude dál. Pokud jste se rozhodli pokračovat dál, určitě byste měli mluvit o tom, proč se to stalo, o pocitech vás obou i o tom, co je potřeba udělat pro to, aby se to v budoucnu neopakovalo. Mluvte nejen o tom, co vám v současném vztahu nevyhovuje, ale i o tom, co na něm oceňujete.

3. Dejte si pauzu.

Pokud si nejste jisti, jestli to váš vztah zvládne, jestli to dokážete překonat a jak to vlastně s budoucností vašeho vztahu bude, dejte si krátkou pauzu, během které si od sebe odpočinete. Pomůže vám to utřídit si myšlenky a zjistit, jestli vám partner vůbec schází, nebo už je váš vztah příliš "rozložený" a vlastně vám nechybí.

4. Zajděte si k psychologovi.

Máte problémy spolu komunikovat a točíte se stále v kruhu, aniž byste se byli schopni dopracovat k nějakému rozumnému řešení? Nebo jste se rozhodli v pokračování vašeho vztahu, ale nejste si jisti, jestli dokážete zabránit tomu, aby se nevěra v budoucnu opakovala? Objednejte se na párovou konzultaci k psychologovi. Odborník vám pomůže odstranit problémy s komunikací a nasměruje vás ke konstruktivnímu řešení.

5. Odhalte kořeny problému.

Pokud jste se rozhodli pro pokračování vztahu, rozhodně ale musíte odhalit kořeny problému. Zkuste si promluvit o tom, proč k nevěře došlo. Byl to pouze jednorázový zkrat, nebo se jednalo o dlouhodobější poměr? A jaké jsou jeho příčiny? Byl váš partner ve vašem vztahu nespokojený? Jaké jeho aspekty by chtěl změnit? A jaké jsou vaše představy o funkčním vztahu? Mluvte, mluvte, mluvte. Jinak se nedokážete pohnout z místa.

6. Odpusťte a pohněte se z místa.

Jestliže jste se rozhodli ve vztahu po nevěře pokračovat, musíte v první řadě odpustit. Dokud si celou záležitost v sobě neuzavřete a budete se k ní stále vracet, nikdy váš vztah fungovat nebude. Nevytahujte staré hříchy ani při hádkách a dalších emotivních situacích. Berte to tak, že pokud jste se rozhodli odpustit, musíte odpustit se vším všudy. Jedině tak má váš vztah naději na budoucnost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články