Menu
Úvod  › 

Překvapivé věci, které vám způsobí vrásky

Utrácíte tisíce za kosmetiku proti vráskám a přitom možná vůbec nevíte, že si na vrásčitý obličej zakládáte chováním a zvyky, které vám připadají neškodné. Budete překvapeni!

Kupujete si krémy a další kosmetické přípravky proti vráskám? Nebo dokonce uvažujete o tom, že si zaplatíte plastiku, která vám obličej znovu vyhladí? Přitom vás možná ani nenapadne, že tvorbu vrásek sami podporujete chováním a zvyky, které by vás vůbec nenapadlo podezírat. Znáte je?

Příliš sedíte

Stačí, když zacvičíte dvakrát týdně na půl hodiny a vaše pokožka bude vypadat mnohem mladší a svěžejší. K tomuto závěru dospěla kanadská studie, která zjistila, že pokožka těch lidí, kteří žijí sedavým způsobem života působí na pohled výrazně starším dojmem než jejich vrstevníků, kteří dodržují pravidelný pohybový režim.

Přeháníte to s masem, mléčnými produkty, cukrem a alkoholem

Nedávno provedený výzkum zjistil, že ti lidé, jejichž jídelníček je složen převážně s masa, uzenin, mléčných výrobků, nebo sladkostí, mají mnohem více poškozenou pokožku a objevuje se u nich více vrásek. Podle American Academy of Dermatology je největším viníkem vrásek právě cukr a alkohol. Naopak nejúčinnější prevenci vrásek představuje zelenina, olivový olej a ryby.

Pijete nápoje brčkem

Jakoukoli grimasou nebo pohybem obličeje, který neustále opakujete, si zakládáte na další a další vrásky. I když si to možná ani neuvědomujete, například soustavným pitím nápojů brčkem si prohlubujete nosoretní rýhu a zakládáte si na vrásky kolem koutků úst.

Zapomínáte sluneční brýle

Považujete sluneční brýle za zbytečný módní doplněk, který buď ignorujete, nebo neustále zapomínáte? Mhouřením očí proti slunci si prohlubujete vějířky jemných vrásek kolem očí. Navíc vám kvalitní sluneční brýle ochrání před sluncem jemnou pokožku kolem očí.

Spíte na boku

Jste zvyklí spát stále na stejné straně? Tím opět hrajete do karet tvorbě dalších vrásek. Zkuste se naučit spát více na zádech, abyste pokožku obličeje "nemačkali" a nenamáhali.

Neodličujete se

Pokožka kolem očí je velmi tenká, citlivá a tudíž náchylnější k tvorbě vrásek. Je důležité, abyste nejen používali kvalitní kosmetiku, ale dbali také na důsledné odličování a nechali svou pleť dostatečně odpočinout.

Přehnané mytí

Stačí, když si umyjete obličej dvakrát denně. Tím, že ho budete příliš často umývat, pouze svou pleť vysoušíte a ta bude náchylnější k tvorbě vrásek.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články