Menu
Úvod  ›   › 

Založte si fitness blog: Pravidla úspěchu

Pochlubte se svými cvičícími úspěchy, hubnutím, nebo zdravým životním stylem. Fitness blogy jsou v kurzu a když se vám podaří přitáhnout čtenáře, můžete na nich i vydělat.

Hubnutí, cvičení, zdraví. Internet přetéká stránkami věnovanými zdravému životnímu stylu a stále větší oblibu si získávají osobní blogy na toto téma. Místo anonymních stránek s obecnými informacemi chtějí čtenáři osobní příběhy konkrétních lidí, kterým se podařilo zhubnout, změnit stravování, nebo svou cestu ještě hledají. Teď je zkrátka nejlepší čas založit si vlastní fitness stránky a pochlubit se vlastními úspěchy na poli zdravého životního stylu. Příjemným vedlejším efektem (vedle pochvalných komentářů) je možnost zajímavého přivýdělku. Znáte pravidla úspěšného fitness blogu?

Zajímavý obsah

Nejprve si rozmyslete, co vlastně bude obsahem vašich stránek. Rozhodli jste se změnit svůj životní styl, stravovat se zdravěji, nebo výrazně zhubnout? Už máte změnu za sebou a podařilo se vám vylepšit svou postavu, nebo se zbavit dosavadních zdravotních problémů? To všechno jsou čtenářsky atraktivní témata, která budou mít zcela jistě úspěch. Můžete dokumentovat své pokroky a zkušenosti, nebo klidně pojmout stránky jako motivaci pro to, abyste ve své snaze vytrvali.

Buďte pozitivní

Nikdo nebude chtít číst stesky o tom, jak se vám nedaří zhubnout, nechce cvičit, nebo ztrácíte naději, že se vám kdy podaří dosáhnout vysněné postavy. Buďte pozitivní a i když máte momentální krizi, ventilujte si na širokém rameni ochotného posluchače a nikoli na svých stránkách. Pamatujte si, že vaši čtenáři k vám chodí především kvůli načerpání inspirace a nikoli kvůli tomu, aby se cítili ještě hůř.

Profesionální zpracování

Můžete psát ty nejvtipnější články na světě a k tomu klidně shodit čtyřicet kilo, ale pokud vaše stránky budou vypadat jako něco, co jste si během jednoho večera vytvořili na koleni, nikdy se vám nepodaří přilákat víc než pár desítek čtenářů. Zadejte proto tvorbu stránek profesionálům. Vytvoření kvalitních webových stránek si přitom můžete dovolit, i když nemáte právě na rozhazování. Například webhostingová společnost Banan.cz nabízí profesionální webhosting, k tomu tvorbu webových stránek šitých na míru zákazníkovi a kompletní administrování obsahové části webu zcela zdarma.

Aktualizujte

Uvědomte si, že jakmile naskočíte do rozjetého vlaku fitness stránek, vaši čtenáři budou očekávat, že je budete informovat o svých dalších pokrocích. Nemusíte samozřejmě přidávat nové příspěvky každý den, ale zvykněte si na pravidelnost. Nic neodradí čtenáře spolehlivěji než blog, který vypadá mrtvě a opuštěně.

Foťte

Pokud budete psát o svých rodičovských zkušenostech, vaření, nebo pěstování kaktusů, vystačíte si celkem bez problémů s několika málo ilustračními fotkami. Fitness blog však vyžaduje spoustu fotek. Investujte do kvalitního fotoaparátu a foťte, foťte, foťte. Dokumentujte to, co jíte, v čem cvičíte, i postupně rýsující se svaly. Osobní zkušenost je to nejcennější a zároveň nejatraktivnější, co můžete svým čtenářům nabídnout.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články