Menu
Úvod  › 

Naučte se zamaskovat kruhy a váčky pod očima

Sezóna předvánočních večírků je v plném proudu. I když jdete z jednoho mejdanu do druhého, nemusíte je absolvovat s kruhy a váčky pod očima. Poradíme vám, jak se jich zbavit.

Mejdany, večírky, probdělé noci s sebou bohužel nesou i opuchlé oči, kruhy, pytle a další nepěkné náležitosti. I když máte kruhy pod očima takové, že zdálky vypadáte jako panda, nemusíte nutně absolvovat všechny společenské události se slunečními brýlemi na očích. Stačí si osvojit několik užitečných triků, kterými je účinně zamaskujete:

Kůže od očima je velmi jemná a citlivá. Jakékoli podráždění je na ní okamžitě vidět a na probdělé noci reaguje otoky v podobě pytlíků pod očima. Pokud se rozhodnete kruhy pod očima maskovat za pomocí líčení, základem je použití korektoru, který je o odstín světlejší než je vaše pokožka. Korektor naneste přímo pod oko ideálně za pomoci prstu, kdy budete mít jistotu, že jste nepoužili příliš velké množství a že jste jej dokonale rozetřeli. Na dolní okraj koutků oka naneste tělovou tužku na oči, což způsobí, že se oči budou zdát větší a jasnější. Navíc tímto trikem odvedete pozornost od váčků pod očima. Korektor oči projasní, zlikviduje tmavé oblasti a zamaskuje i zvětšené póry, které se pod očima také často objevují.

Pokud víte, že na váčky pod očima trpíte, snažte se věnovat co nejvíc pozornosti pitnému režimu a hydrataci. Pytle pod očima jakou totiž obvykle signálem toho, že vaše tělo zadržuje vodu. Jako prevence působí pití dostatečného množství vody. Jestliže vás váčky pod očima trápí dlouhodobě, omezte konzumaci soli a přestaňte kouřit, protože oba tyto faktory k jejich tvorbě přispívají. Trikem kosmetiček jsou také oční krémy uchovávané v ledničce, čímž znásobíte jejich uklidňující efekt.

Osvědčenou metodou, jak redukovat velikost váčků pod očima je ledový obklad, který si jemně přitlačíte přímo na oční víčka a necháte ho působit patnáct až dvacet minut. V žádném případě se je však nepokoušejte příliš třít, protože jejich vzhled třením a tlakem jen zhoršíte.

Jestliže máte oči oteklé a napuchlé, pomohou vám obyčejné sáčky a vyluhovaným čajem. Udělejte si černý nebo zelený čaj a vyluhované sáčky přitiskněte je na zavřená oční víčka. Nechtě několik minut působit a pak už je sledujte, jak čaj dokáže podrážděné a unavené oči zklidnit a vrátit jim svěží vzhled.

Pokud však nepotřebujete vypadat svěže do půl hodiny, nejjistějším způsobem, jak bojovat proti kruhům a váčkům pod očima, je obyčejný spánek. Předtím, než usnete, naneste si pod spodní víčko trochu vychlazeného krému na oči, jemně vmasírujte, vypijte minimálně dvě sklenice vody a po probuzení by měly být opuchlé oči minulostí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nebezpečné kontaktní čočky: Co vám může hrozit
Co o vašem zdraví vypovídají oči
Jak získat perfektní obočí
Oční cvičení: Může vám skutečně zlepšit zrak?
Líčení očí: Jednoduchý návod v 8 krocích