Menu
Úvod  › 

Jak zapůsobit při seznámení s jejími rodiči!

Seznámení s rodiči je jedna z nejdůležitějších událostí ve vztahu. Obzvlášť když je tato akce brána velmi formálně, je třeba se připravit. Jak na to? To ti povím v dnešním článku.

Nepodceňuj přípravu! Rozhodně bude třeba se na takovou událost pečlivě připravit. Dej si sprchu, kde si schladíš hlavu a zvol oblečení, které není nijak vulgární, ale naopak slušivé a společenské. Jestli oděv bude formální, semiformální či neformální záleží na celé rodině, zeptej se, aby nedošlo k trapasu.

Přines dáreček! Dárek, pokud jsi zván na návštěvu, je slušnost. Zeptej se přítelkyně, co její rodiče mají rádi, co by se jim líbilo. Můžeš předpokládat, že pan táta si vychutná whisky, a pak zjistíš, že je abstinent. Paní mamince koupíš květiny, na které bude alergická. I to se může stát! Samozřejmě krásnými tipy na dárek je právě víno, pugét květin, dekorace do bytu, nějaké občerstvení...

Chovej se slušně! Při příchodu pěkně pozdrav a nezapomeň podat ruku. To jsou základy slušného chování. Jako bonus, kdy zapůsobíš, můžeš pochválit dům nebo nějaký obraz.

Nerozpovídej se moc! Jestli nejsi stydlivý a dokážeš se rozpovídat, je to dobře. Ovšem dávej si pozor na jazyk! Všeho moc škodí. Nemluv jen o sobě, taky se ptej. Nezmiňuj pikantní chvíle s tvojí láskou a taky vynechej to, jak jste se o víkendu děsně ožrali. Při politických debatách dávej pozor na jazyk. Je dost možné, že se s její rodinou v názorech neshodnete a dojde k hádce. To bys určitě nechtěl, že?

Nepředváděj se! Ať už jaký jsi velký sportovec, kolik vyděláváš nebo co vše si v životě dokázal, tak se nepředváděj tým stylem, že budeš svoji drahou polovičku neustále ocumlávat a osahávat. Oni vědí, že se milujete, nemusíte jim to ještě ukazovat. Navíc se vžij do role jejího otce, pro kterého je ještě stále ta malá holčička. Muchlování se u rodinného stolu nehodí.

Poznej, kdy je čas odejít! Aby se nestalo, že budeš opruzovat do noci. Elegantně se omluv, že je již pozdě a budeš muset jít. Na rozloučenou prohoď ještě nějaký kompliment o tom, jak si nikdy nejedl lepší dezert a poděkuj za pozvání. Ve filmech se často odehraje v takových situacích spousta trapasů, v reálném životě to jistě nebude takové drama. Uvolni se a pamatuj na dobré vychování - to bude stačit!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Rodina