Menu
Úvod  › 

Patříte mezi mamánky?

Nic není méně sexy než chlap nezdravě závislý na své matce. Je váš vztah ještě v normě, nebo jste typickým mamánkem? Následujících pět signálů by vás mělo varovat.

Je samozřejmě zcela přirozené a správné, pokud svou matku milujete a máte k ní zdravý a vyvážený vztah. Nicméně jestliže si vybíráte ženy podle toho, aby vám připomínaly vaši zploditelku, a nedokážete se od své matky odpoutat, máte zaděláno na výrazné problémy. Nezapomeňte, že pro ženy není nic odpudivějšího než mamánci. Přestaňte si nalhávat, že to budou považovat za roztomilý rys vaší povahy. Následujících pět symptomů by vás mělo upozornit na to, že máte výrazný problém. Zodpovězte otázky popravdě a zjistěte, jak na tom ve skutečnosti jste:

1. Voláte své matce každý den?

Záleží na tom, co s ní máte potřebu konzultovat. Velmi pravděpodobně nemáte tak často potřebu řešit s ní konstruktivně technické věci typu, co se udělá s rozbitým odpadem a kdo objedná instalatéry. Jestliže s ní probíráte každý detail svého života, máte zdatně našlápnuto k mamánkovství. Voláte jí navíc, kdykoli jdete na schůzku a analyzujete s ní potom její průběh? Potom ve svém vlastním zájmu doufejte, že se to vaše partnerka nikdy nedozví. Mohla by to totiž být vaše poslední schůzka.

2. Berete svou matku víc než jednou ročně na dovolenou delší než týden?

Přirozeně není nic špatného na tom, když své matce dopřejete jednou za čas dovolenou a uvolíte se jí dělat společnost. Není ani nic špatného na tom, pokud se na prázdninách s ní bavíte a těšíte se na ně. Jakmile ale začnete suplovat jejího partnera, nebo upřednostňujete její společnost před partnerkou, je čas na návštěvu schopného psychoterapeuta.

3. Kdykoli jdete nakupovat, koupíte jí nějaký dárek?

Skutečně jí koupíte něco vždy, nebo téměř vždy, když se vydáte na nákupy? A termín Oidipův komplex vám něco říká? Vaše partnerka by sice možná souhlasila s tím, že vaší matce by skutečně diamantový prsten slušel, ale v normálním vztahu byste to skutečně neměli být vy, kdo jí ho bude kupovat.

4. Chodíte s matkou do sauny (vířivky, vany)?

Je nám líto, ale pro podobně úchylné praktiky neexistuje adekvátní výmluva. Nicméně zkuste si o tom popovídat se svým psychologem, třeba ho přesvědčíte.

5. Jíte, oblékáte si a děláte všechno, co matka řekne.

Jestliže potřebujete občas pomoci v rozhodování se a zeptáte se své matky na názor, jde o zcela legitimní praxi. Pokud ale konzultujete se svou zploditelkou každý svůj krok a pohyb, jedná se už o naprosto nezdravou závislost. Dospělý zralý muž se dokáže rozhodovat sám a nést za své činy zodpovědnost. To se vás ovšem netýká. Vítejte v klubu mamánků!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Rodina