Menu
Úvod  › 

Jak zachránit manželství

Jste spolu již několik let a ještě donedávna se nad vaším vztahem nestahovala žádná mračna. Jenže teď máte pocit, že je něco špatně ? najednou spolu tolik nekomunikujete, častěji se hádáte, netrávíte spolu tolik času jako dříve a vy si začínáte pohrávat s otázkou, jak zachránit manželství, na kterém vám tolik záleží. Věřte nebo ne, ale vztah zachránit chce ? ovšem zájem musí být oboustranný! Nechcete-li zahodit společnou minulost a hezké chvíle, které jste společně určitě zažili, pak je na čase začít bojovat. V dnešním článku vám prozradíme, jak zachránit manželství ve třech krocích.

Jak zachránit manželství krok za krokem

Zjišťujete, že ve vztahu s vaší drahou polovičkou začíná pomaličku vyhasínat jiskřička? Nechcete se již dále dívat na to, jak se jeden druhému vzájemně odcizujete? Pak manželské krizi řekněte rázné dost! Manželství opravdu zachránit lze a my vám poradíme, jak na to!

Krok první: Společně strávený čas

Možná máte oba dva své koníčky - chodíte se bavit s kamarádkami, manžel si jednou týdně vyrazí s kamarády na pivo, pravidelně navštěvujete fitness centrum a vy dvakrát do týdne cvičíte zumbu. Nikdo neříká, že se svých zažitých stereotypů musíte nutně vzdávat! Důležité ale je, abyste si našli čas, který budete trávit jen ve dvou a je jedno, jestli zůstanete doma na gauči v obýváku a budete sledovat romantický film v televizi, nebo si vyrazíte na večeři do oblíbeného podniku. Máte-li děti, bude možná trochu složitější vyhranit si čas jen sami na sebe, ale minimálně jednou měsíčně se vám určitě podaří dostat je z domu - mají přece babičky, které mohou pohlídat, ne?

Krok druhý: Romantika i po letech

Ve vztahu nesmíte dospět do fáze, kdy najednou začnete pochybovat o lásce ze strany toho druhého. Pokud si pohráváte s otázkou, zda vás vaše polovička stále ještě miluje tolik, jako když jste si před lety před zraky svědků řekli svá závazná ano, pak ve vás začne hlodat brouček pochybností, který může být viníkem rozpadu vašeho manželství. Romantika do vztahu patří a to i po několika společných letech - přes to zkrátka nejede vlak. Samozřejmě si nemusíte každý týden dávat kytice drahých růží, nemusíte čtyřikrát do měsíce utratit balík peněz v luxusní restauraci a nemusíte se zahrnovat dárky s železnou pravidelností. Bohatě postačí, pokud si tu a tam na toho druhého vzpomenete a pošlete mu hezkou SMSku nebo email, ve kterém mu sdělíte něco pěkného.

Krok třetí: Stále nové zážitky

Jedním z důležitých bodů, jak zachránit manželství, je neusnout na vavřínech a neustále podnikat něco nového. Společně! Možná si říkáte, že když jste spolu deset let, pak už nemůžete zažít nic, co by vás překvapilo nebo nadchlo. Hloupost! Buďte trochu kreativní a tu a tam si vyrazte společně na výlet do přírody, vydejte se na víkendový pobyt, zajeďte si na chatu, kde strávíte víkend, poznejte krásy cizího města. Možností je spousta, stačí jen zapojit fantazii!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Rodina