Menu
Úvod  › 

Jak snášet dlouhé odloučení od rodiny?

Dlouhé odloučení od rodiny je těžké pro obě strany. Bohužel v našich životech mnohdy nastanou situace, kdy se zkrátka nemůžeme rozhodnout jinak. Pro někoho odloučení vznikne povinnou pracovní cestou, jiného čeká dlouhá hospitalizace v nemocnici, před dalšího se postaví zajímavá životní zkušenost, které jednoduše nemůže říci ne. Jak zvládnout čas, který musíme trávit bez našich blízkých s nonšalancí a úsměvem? Na to se společně podíváme v dnešním článku!

Dlouhé odloučení od rodiny nemusí být noční můra!

Zatímco pro někoho není sebemenší problém odjet na několik dní a nechat rodinu doma, pro jiného je problém být bez svých nejbližších i jeden jediný den. Možná i vy patříte k těm, kteří jsou na svých milovaných emočně závislí a odloučení od rodiny nesete jen velmi těžce. Naštěstí víme, co vám poradit, abyste podobné chvíle ustáli bez jediné slzičky!

Volejte si!

V dnešní době vlastní mobilní telefon i děti v první třídě. Není tedy problém spojit se s nejbližšími prakticky kdykoli. Odjíždíte-li na místo, kde s sebou můžete mít mobil, pak vašim milovaným zavolejte. Nejenže si tak navzájem budete moci sdělit, co je nového, ale navíc zaženete chvíle smutku.

Volejte si přes internet!

Další velice oblíbenou možností, jak být s rodinou v kontaktu, je volání přes internet, které nejčastěji probíhá formou online videa. Jedná se o perfektní příležitost, jak s blízkými nejen promluvit, ale navíc je i na vlastní oči vidět. I tím se dají chmury zahnat cobydup!

Mějte s sebou fotografie!

Vydáváte se na místo, kde se musíte obejít bez mobilního telefonu a kde nebudete mít připojení k internetu? Pak vsaďte na nejstarší způsob, s jehož pomocí lze zvládnout dlouhé odloučení od rodiny: vezměte si s sebou fotografie těch, které jsou vám nejblíže a které máte nejraději. Jakmile na vás padne smutek, podíváte se do tváří vašich milých a hned vám bude veseleji!

Zabavte se!

Nezáleží na tom, zda vaše odloučení bez rodiny vznikne nutností odjet na pracovní pobyt, dostanete příležitost zúčastnit se jazykového kurzu v zahraničí nebo budete dlouhodobě hospitalizováni v nemocnici kvůli složité operaci. Důležité je, abyste se dokázali zabavit a přijít tak na jiné myšlenky, díky čemuž nebudete moci myslet na to, že se vám po rodině stýská. Máte-li tu možnost, zajděte si do kina, vydejte se na skleničku dobrého pití, poznejte nové lidi nebo si popovídejte s pacientem ležícím na vedlejším lůžku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Rodina