Menu
Úvod  › 

Jak si ochočit jeho matku

Může to být nebezpečná sokyně, ale i mocná spojenkyně. Vztahy s jeho matkou dokonce mohou významně ovlivnit i váš vlastní partnerský vztah. Nabízíme vám tipy, jak si ochočit jakoukoli potenciální i stávající tchyni.

Pravidlo č. 1: Nechte ji mluvit

Žádná matka na světě si nenechá ujít příležitost, aby detailně vyprávěla o svých dětech. Dejte k tomu jeho matce příležitost a rázem získáte množství cenných bodů. Nechte si ukázat rodinná alba fotografií, ptejte se na detaily z dětství svého drahého, tvařte se, že stokrát vyprávěnou historku slyšíte poprvé v životě. Jednak jí potěší, že projevujete zájem, a navíc získá dojem, že jejího syna opravdu milujete (nikdo neříká, že tomu tak ve skutečnosti není) a snažíte se začlenit do rodiny. To je snaha, která se vždy počítá.

Pravidlo č. 2: Dejte jí pocit užitečnosti

Pokud jí budete dávat neustále najevo, že o její rady, moudra a postřehy nestojíte, budujete si úspěšně zatvrzelou nepřítelkyni. Samozřejmě, že po vás nikdo nemůže chtít, abyste jí nechala po libosti zasahovat do své domácnosti a řídila se vším, co jí vypadne z pusy. Na druhou stranu vás nebude nic stát, pokud jí požádáte o recept na rodinnou omáčku, necháte jí udělat k obědu dezert a zeptáte se jí, jak to dělá, že se jí "ty kytky tak daří." Dopřejte jí pocit, že není ve vašem životě zbytečná a že jí nechcete odsunout úplně na vedlejší kolej. Jde o investici, která se vám bohatě vrátí zpátky.

Pravidlo č. 3: Spolčete se s ní

S touto taktikou musíte zacházet opatrně jako s vysoce výbušnou látkou. Spolčete se s jeho matkou a můžete na adresu svého drahého utrousit několik vtípků a společně si ho dobírat. Vyvarujte se však rozhodně toho, abyste ho před ní pomlouvala, nebo si na něj příliš stěžovala. Matky mají tendence brát si stížnosti na své děti osobně a považují je za známku toho, že své potomky špatně vychovaly. Udržujte proto hranice nevinného škádlení a vtipkování, zatímco skutečné stížnosti na svého partnera si nechte na dámskou jízdu s kamarádkou.

Pravidlo č. 4: Udržujte si hranice

Dávejte si pozor na přílišné kamarádění a snažte se udržet váš vztah v rozumných mezích. Pokud si jednou začnete tykat, svěříte jí klíč od vašeho bytu s tím, že může přijít kdykoli bez ohlášení, a začnete se jí svěřovat, velmi obtížně budete v budoucnu získávat zpátky ztracenou půdu. Až dospějete do stádia, kdy byste ocenila víc soukromí a prostoru, bude se cítit dotčená, že váš vztah prodělal změnu. Raději nastavte jasná pravidla hned od začátku.

Pravidlo č. 5: Respektujte pravidla

Řiďte se jednoduchou zásadou, podle které u vás doma platí vaše pravidla a na jejím území se zase respektují její zvyklosti. Je sice hezké, že vy omáčky zahušťujete v rámci zdravé výživy jogurtem, ale pokud vaříte v její kuchyni, podřiďte se bez reptání a protáhlých obličejů zahušťování smetanou. Odpusťte si komentáře a prezentování svých názorů na její styl hospodaření, vaření, chování, oblékání, nebo čehokoli jiného. Když nic jiného, získáte tím zbraň pro případ, že by vám chtěla do života zasahovat ona. Vy to přece také neděláte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Rodina