Menu
Úvod  › 

Proč je sport pro dítě důležitý a jak jej přimět, aby sportovalo?

Rozepisovat se o zdravotních bonusech pohybových aktivit by patrně nemělo velký význam. Protože o tom, že sport má blahodárný vliv na lidské zdraví, není žádných pochyb. Ovšem to není jediný důvod, proč vést své dítě k tomu, aby sportovalo. Proč tedy ještě přimět dítě sportovat?

Zodpovědnost

Díky sportovním aktivitám se dítě učí zodpovědnosti. Schopnost se něčemu zavázat je předpokladem k úspěchu ve všech životních bodech. Ať už jde o školu, sport, kariéru či vztahy. Vstávat ráno na trénink, absolvovat o víkendu závody a další programy spojené se sportovní aktivitou učí dítě i odolnosti. Což bude hned další odstavec.

Odolnost

Jak může sport dítě učinit odolnější? Dnešní doba není zdaleka tak složitá, jako ta minulá. Děti buď vozíme do školy autem, případně jezdí autobusem nebo chodí pěšky do pár minut vzdálené školy. Zatímco v minulosti musely děti před odchodem do školy nakrmit drůbež, podojit krávu, brodit se kilometry sněhem. Odolnost je něco, co v dospělosti dětem pomůže překonat řadu výzev a překážek, přizpůsobit se dané situaci a hledat cestičky k cíli. Dítě, které má v dětství povinnosti a jen tak nelelkuje, bude mít v dospělosti mnohem větší úspěch a bude odolnější.

Pryč z ulice

Dnešní ulice jsou plné nástrah a smutnou realitou je, že dnešní děti jsou závislé na počítačích, hrách nebo prostě jen tak bloumají ulicemi, nudí se a vytváří party, které nepřináší nic dobrého. Čas se dá vyplnit i pozitivním a zdravým způsobem. Dítě bude mezi vrstevníky a bude se muset naučit kolektivní spolupráci. Nakonec i vztah je o týmové práci.

Více času s rodinou

Tady si hned i zodpovíme otázku, jak dítě přimět sportovat. Není nic lepšího, než když dítě tráví čas se svou rodinou. Společně můžete vyrazit na lyže, zaběhat si, jezdit na koloběžce, kole, zahrát o víkendu házenou či fotbal. Výběr sportovních aktivit je pestrý. Sport bude dítě bavit, když se budete společně smát a trávit volný čas sportováním společně. A samozřejmě, když dítě v tom podpoříte a budete jej chválit a odměňovat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články