Menu
Úvod  ›   › 

Jak obrátit svůj život naruby? Cesta z deprese do extáze

Máte deprese? Není vám dobře? Přestává váš život ztrácet smysl? Každý člověk občas přemítá o sobě samém, o tom proč je zde na tomto světě a proč zrovna v tuto chvíli.

Však každý z nás už určitě jednou zažil ten pocit bezmoci, pocit kdy je vše k ničemu. Cítil se prázdný a jeho život klesal rychlostí blesku na dně. Dnešní doba je uspěchaná a my, aniž by jsme si to uvědomovaly, se pouze snažíme přizpůsobit. To je však ta základní chyba, to je to čemu by jsme se měly bránit.

Řešením by jsme měly být my sami. Nehledejme chybu nikde v okolí, když nám cokoliv nevychází, když vše kolem nás upadá pořád je to jen a pouze v nás. Zkuste se zamyslet nad něčím co se vám v poslední době přihodilo. Ať už příjemného nebo nepříjemného. Jestli budete přemýšlet do hloubky, vždycky naleznete nějaký klidně i skoro neviditelný kousek vaší vlastní viny, naleznete něco čím se ten okamžik spojil s vámi samotnými. Jako třeba, když jste někoho potkaly, vysněný člověk buď jako budoucí partner nebo jako přítel na věčnost. Zahleďte se do minulosti. Nebyl to osud který vás spojil dohromady. Byly jste to vy sami! Uvědomte si, že vy jste byly pouze ve správný čas na správném místě, ale byly jste tam protože jsme tam měly být a sami jste tam šly. Jde mi pouze o to, že my sami si vytváříme okolí kolem nás. Náš vnitřní svět je našim světem tam venku, v realitě. Šíleně moc lidí od těchto problémů každodenního života uniká skrz drogy, alkohol atp. Nikdy se však nedokáže zbavit všeho kolem sebe a čím více negativněji myslíme, tím více se boří svět kolem nás.

Životní cesta dvou lidí

Představte si to jako 2 rozdílné světy, však neustále něčím propojené. Jeden svět jste vy sami a svět druhý je realita. Člověk se nejdříve musí naučit porozumět sobě sama a až poté může porozumět dění kolem nás. Měl bych pár rad jak se těchto pocitů, pocitů bezmoci zbavit nebo aspoň jim ulevit. Jak dosáhnout krůček po krůčku vyrovnanosti.

1. Meditace

Meditace je něčím, díky čemuž se dokážeme vymknout zajetí světa kolem nás, ale však tak, jak je nám darováno. Nejsou to drogy, není to alkohol. Je to něco co může dělat každý, kdykoliv a kdekoliv bez omezení. Napomáhá nám dosáhnout naších cílů a ideálů.

2. Jóga

Dnes už velice populární cvičení, po celé republice je plno různých klubů ve kterých se Jóga skupinově cvičí.Také však není problém, si doma najít klidné místo a díky našemu bohatému zdroji, internetu, si vyzkoušet něco doma sami. Jóga jakožto fyzické, ale i psychické cvičení má podobný účinek jako meditace, akorát je spíše pro relaxaci, než pro cestování v naší mysli, duši zevnitř. Dokáže nás uvolnit od stresu nebo dokonce naladit nás pozitivně na celý den.

3. Posílení sebevědomí

Bez sebevědomí je problém být naladění na cokoliv, však není až takový problém si sebevědomí zvýšit, když člověk ví jak na to. Hlavně by člověk měl dávat pozor na rozdíl mezi Egem a sebevědomím. Ego to je to špatné v nás, je to něco co nás povyšuje nad ostatní i přesto že to tak doopravdy není. Je to vlastně iluze naší mysli. Zatímco sebevědomí je čistá víra v sebe sama. Základním bodem pro zvýšení sebevědomí je si něco dokazovat, klidně i drobnost. Člověk ale potřebuje aby věděl že něco dokáže, že zde není zbytečně. Ať už někomu pomůžete, nebo něco tvoříte. Vždy vás to posune o kousek výš.

4. Myslete pozitivně

Člověk by se měl každé ráno probouzet s úsměvem na tváři. Úsměv je to, co nám rozradostní den, i když někoho potkáme přece jenom máme mnohem lepší pocit, když se usmívá, než když se mračí. Před spaním by jsme si všichni měly zavzpomínat co se za den stalo a na všem hledat to pozitivní a usmívat se u každé i sebemenší veselé příhody našeho života. Vše má své klady i zápory, vesmír nám nic nedá jenom tak. Ve všem koluje vyrovnanost, ale i přesto my sami dokážeme vidět hlavně to pozitivní. Jen musíme chtít.

5. Vytrvalost, trpělivost

Je to vlastně takové shrnutí čtyřech předchozích bodů. Musíte být trpělivý, nic nejde hned. Nikdy se vám po 1. meditaci nebude dařit lépe, po 1. Józe se taky nebudete cítit 100% uvolněně a ani sebevědomí a pozitivní myšlení vám neodrazí život hned o 180°. Musíte být trpělivý, vydržet u toho co chcete, protože chcete-li něčeho dosáhnout dokážete to. Vše je to v nás.

VŠE CO SE KOLEM NÁS DĚJE, JE OBRAZEM NÁS SAMOTNÝCH.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Další články k tématu: Články ze života