Menu
Úvod  › 

Výhody a nevýhody života single

Seriály jako je Sex ve městě či Přátelé mohou působit, že život single je děsná prča. Ovšem je opravdu tomu tak? Být single patří k fenoménům dnešní doby a k tomuto způsobu života se uchyluje čím dál více lidí. Ovšem jako vše má i tento způsob života svá pro a proti ? zjistěte, která to jsou.

Výhody života single

Zdroj:Single

  • Rozhodování - jednou z výhod může být fakt, že člověk o všem rozhoduje sám. Ať už jde o trávení volného času nebo o finance. Nikdo vám nebude vyčítat, že jste si něco koupili.
  • Žádné podřizování se - ať už jde o výběr filmu, jak trávit víkendový večer nebo cokoliv jiného. Člověk single nemusí činit žádné kompromisy. Vyrazíte-li někam za zábavou, nemusíte nervózně sledovat čas a hlásit svůj návrat.
  • Kariéra - pokud přemýšlíte o tom, že dáte v práci výpověď a zkusíte štěstí v jiném městě nebo dokonce zahraničí, nemusíte brát na nikoho ohledy. Člověku single nebrání nic v tom, aby rozvíjel svou kariéru a plnil si své sny. S partnerem po boku se mnohdy tyto věci uskutečnit nedají, případně mají různá omezení.
  • Úklid a vaření - život single umožňuje vařit a uklízet, až má člověk hlad a náladu něco vykonávat. Nikdo vám nebude vyčítat, že nemáte připravený oběd, vyžehlenou košili, poklízeno.

Nevýhody života single

  • Důvěrnosti - čas od času je fajn mít někoho, komu se dá věřit a s kým se dá popovídat. Od běžných starostí, až po názor a radu.
  • Smutno - fyzický kontakt je nedílnou součástí života všech lidí. Je i vědecky prokázáno, že mazlení prospívá psychickému zdraví. Není lepšího léku na bolavou duši než objetí milovaného člověka. Mít s kým usínat a probouzet se nikdy nenahradí jednorázová záležitost ani kamarád s benefitem.
  • Srandičky - sdílené starosti jsou menší starosti a radost i legrace sdílená s druhým člověkem je dvojnásobná. Máte-li radost z čehokoliv, budete šťastnější, když to budete mít komu říci, někomu, kdo se bude radovat s vámi.
  • Sdílení - ať už chcete vyrazit na výlet, do kina, na plovárnu, je lepší, když nemusíte zdlouhavě řešit, kdo se k vám přidá a na poslední chvíli vám třeba zavolá, že nemůže. Máte-li partnera, který se s vámi veze na jedné vlně, užijete si společné výletování nebo sportovní aktivity.

 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články ze života