Menu
Úvod  › 

10 věcí, které musíte udělat, když si nechcete ničit život

Chcete být šťastnější, pozitivnější a spokojenější? Slibujete si, že tento rok konečně pohnete svým životem? Zkuste se inspirovat následujícími kroky.

1. Negativita je toxická.

Jakmile začnete své myšlení zahlcovat negativními myšlenkami, dosáhnete jen toho, že infikujete všechno kolem. Negativita je jako droga, nebo nepříjemná nemoc, která zasahuje každou buňku vašeho těla a ubírá vám radost ze života. A přitom máte každý den znovu na výběr, takže pro dnešek a všechny další dny zvolte pocit štěstí a pozitivno.

2. Oceňte lásku.

Dokážete si představit svůj život bez rodiny, přátel, partnera, nebo dětí? A jste si jisti, že jim dáváte dostatečně najevo, jak moc pro vás znamenají? Nebojte se projevit lásku a své city lidem, na kterých vám záleží. Čím víc lásky budete dávat, tím víc jí dostanete zpátky.

3. Usmívejte se.

Češi nezískali svou pověst "studených čumáků" pro nic za nic. Usmívání se na prodavačku v obchodě, nebo na řidiče autobusu vás vůbec nic nestojí a zpříjemní den nejen vám, ale i jim.

4. Zastavte se a rozhlédněte se kolem sebe.

Alespoň jednou za den si vyhraďte pět minut, kdy se v klidu posadíte, nebo postavíte kdekoli venku (rozhodně to musí být mimo váš byt - sezení u televize se nepočítá), zklidníte dech a rozhlédnete se kolem sebe.

5. Darujte si čas.

I když se do toho nikomu nechce, nařiďte si budíka o deset minut dříve a naučte se tak vstávat. Berte ale tento čas navíc jako svůj osobní dar, který si nenecháte od nikoho vzít. Nezaplevelte ho drobnými úkoly a povinnostmi. Těchto deset minut máte na to, abyste si v poklidu vypili šálek kávy, nebo sklenici džusu, přečetli si noviny, nebo si dali lehkou ranní rozcvičku. Zkrátka, abyste v poklidu zahájili nový den.

6. Vykašlete se na to.

Naučte se ignorovat drobné věci a detaily, na kterých nezáleží. Jakmile získáte nadhled, budete překvapeni, o kolik se sníží stres ve vašem životě.

7. Znejte svou cenu.

Jak jste na tom s přijímáním komplimentům? Kdy jste sami sebe naposledy za něco pochválili? A vracíte se v myšlenkách spíše ke svým prohrám, nebo naopak vítězstvím? Znejte svou cenu a zbytečně sami sebe nesrážejte.

8. Buďte sobečtí.

Máte právo odmítnout, když se vám něco nelíbí. Nemusíte být se všemi zadobře a všem vycházet vstříc. Nenechte se využívat a naučte se být zdravě sobečtí.

9. Myslete na to dobré.

Když budete svou mysl zahlcovat tragickými předpověďmi a očekávat předem vždy horší variantu, budete se podvědomě také chovat tak, aby se vaše předpověď naplnila. Snažte se myslet pozitivně a soustřeďovat se na to, že všechno dopadne dobře.

10. Mluvte.

Víte, jak nejlépe zabráníte komunikačním šumům, konfliktům, nedorozuměním a negativním emocím vůbec? Komunikací! Mluvte, mluvte, mluvte s lidmi kolem sebe. Ale nezapomeňte na to, že kvalitní komunikace zahrnuje i naslouchání druhé straně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články ze života