Menu
Úvod  › 

Jak dosáhnout vyššího sebevědomí

Nízké sebevědomí je problém, který se promítá do všech oblastí života. Ať už jde o kariéru, vztahy, zdraví. A bohužel se tento problém týká velmi mnoho lidí, i když si to řada z nich nepřizná. Někdo se trápí kvůli svému vzhledu, neschopnosti, nesplněným snům a dokonce i kvůli očekávání druhých. Vždy když se takovému člověku něco nepovede, klesne jeho sebevědomí ještě více do bahna. Existuje mnoho způsobů, jak si z utrpení vyplývající z nízkého sebevědomí pomoci. Přinášíme vám tipy, jak dosáhnout vyššího sebevědomí.

Podvědomí o sobě

Nízké sebevědomí pochází z definice sebe-vědomí. Pokud si nevážíte sami sebe, dáváte lidem kolem sebe neustále slevy, neznáte své hodnoty, nevěříte ve své schopnosti, pak se není čemu divit, že se nízké sebevědomí týká i vás. Jak tento problém odstranit? Ideálně tak, že se budete snažit poznat sami sebe. Tady se vyplatí zmínit jeden citát: Budete-li posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

Zdroj:Sebevědomí

Pohlédněte dovnitř sebe a uvidíte tam sedět malé dítě, které potřebuje obejmout, povzbudit a pohladit. Může se snad člověk zlobit na malé dítě, že si neumí zavázat tkaničku? Proč se tedy zlobíte sami na sebe a jste na sebe tak přísní? Každý člověk má nějaké své silné stánky - objevte je. Vybudujte si sami se sebou pozitivní vztah.

Trénink - Emoční zrcadlo

Každé ráno se postavte před zrcadlo a říkejte sami sobě - mám se ráda/a, ty to zvládneš, jsi jednička, vážím si sám/sama sebe. Možná vám to málo říkali v dětství, kdo ví? Po tom nyní pátrat nebudeme. Zkrátka každé ráno se u zrcadla pochvalte a projevte lásku k sobě.

Pozitivní psaníčko

Sedněte si, vezměte tužku a papír a začněte psát vše, co se vám na sobě líbí/máte rádi. Ať už jde o hezké vlasy, barvu očí, postavu, to, jak pomáháte starším lidem, že něco umíte (vařit, péct, montovat, kutit) - prostě cokoliv pozitivního o své osobě. Nic vás nenapadá? Zavolejte rodině/přátelům a zeptejte se jich, co je na vás pozitivního. Tento seznam mějte denně na očích.

Buďte sami sobě nejlepším přítelem

Určitě byste nešikanovali a necepovali nejlepší kamarádku či kamaráda. Ale naopak jej povzbuzovali, podporovali a snažili se mu pomoci. Staňte se svým vlastním nejlepším přítelem, pro kterého chcete vytvořit ráj na zemi.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články