Menu
Úvod  › 

Mají to v životě lehčí muži nebo ženy?

O tom, které pohlaví to má v životě lehčí se vedou sáhodlouhé diskuze. Muži vám budou tvrdit, že ženy jsou na tom určitě lépe a ženy zase, že muži mají lehčí život. Obecně vzato, muži i ženy mají výrazně snadnější život, než tomu bylo v minulosti, ale to neznamená, že to mají jeden nebo druhý lehké.

To, co ženy zvládají levou zadní, by třeba nezvládl muž a opačně. Příroda nás tak hold zařídila, že jsme odlišní. Proto zvládáme i různé věci odlišně a máme na různé věci odlišné názory. Je to jako dokonalá skládanka, která do sebe zapadá. Muž doplňuje ženu a žena doplňuje muže. Přesto nás soutěživost dnešní doby i ego staví do pozice, kdy si myslíme, že jeden či druhý to má složitější. Ve skutečnosti je to tak, že jaké si to uděláš, takové to máš.

Muž vs. žena

Kdo má lehčí život?

Má to muž lehčí?

Muž to v žádném případě lehké v životě nemá. Přebírá na sebe zodpovědnost za rodinu (tedy mělo by to tak být). A když přijde z práce domů, poslouchá svou partnerku, jak on to má lehké a naopak, jak ženy to mají těžké a kolik požadavků se na ně (na něžné pohlaví) klade. Muži prostě tolik neotřepávají své vnitřní pocity jako ženy. To, že o nich nemluví, neznamená, že je nemají. Že nemají city, strach, necítí bolest a úzkost.

Má to žena lehčí?

Ani žena to nemá v životě v žádném případě lehké. Ta musí zase poslouchat, jak jsou ženy hrozné řidičky, jak přehánějí s řečmi kolem porodu, přitom mají dle četných studií v tomto ohledu mnohonásobně vyšší práh bolesti oproti mužům. S chřipkou musí navařit, uklidit, zaopatřit děti, a zatímco si řada mužů myslí, že žena v domácnosti je husa, je to: ředitelka, účetní, finanční poradce, asistentka, kuchařka, uklízečka, vychovatelka, sexuálně přitažlivá bohyně, ušmudlaná popelka a mnoho dalších rolí.

V čem tkví problém?

Problém tkví v tom, že jen málo mužů a žen si uvědomují, že každému bylo do vínku dáno něco jiného. Jiné přemýšlení, jiné zvládaní životních úkolů apod. A většinou očekáváme, že druzí budou přemýšlet a jednat jako my. Což je sobecké a hloupé. Není to o tom, zda to má jedno či druhé pohlaví těžší. Je to mnohdy souboj ega a nedostatku informací včetně úcty jeden k druhému. Je to prostě jen o osobnostech.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články ze života