Menu
Úvod  ›   › 

Jak zvládnout a udržet vztah na dálku?

Vztah na dálku rozhodně nemůže fungovat. Ne, to tedy rozhodně ne.

Pokud jste tohle už někdy ve svém okolí slyšeli a jste zamilovaní do člověka třeba na druhém konci České republiky nebo světa, nezoufejte. Vztah na dálku rozhodně fungovat může. Věřte nám.

Pokud něco jako vztah na dálku zažíváte právě teď, jistě nám dáte v tomto textu v mnohém za pravdu. Pokud jste se tohoto pro mnohé lidi „zvláštního“ vztahu báli, tak doufáme, že po přečtení už nebudete mít žádné obavy. Láska totiž i „hory přenáší“.

NEJDŘÍVE SI UJASNĚTE, CO OD VZTAHU NA DÁLKU OČEKÁVÁTE

Nejdůležitější ze všeho je ujasnit si, co od vztahu očekáváte. Pokud jeden bude předpokládat spojení na věky věků a pro druhého to bude znamenat jen sex na každý víkend, fungovat spolu dlouho nevydržíte. Pokud své představy a touhy sladíte, máte z poloviny vyhráno. 

Komunikace přes počítač

KOMUNIKUJTE MEZI SEBOU

Nejdůležitější na každém vztahu je komunikace. U toho na dálku to platí dvojnásob. Snažte se spolu komunikovat co nejvíce. Pokud spolu budete mluvit málo, začne to jednomu z vás chybět a bude se chtít se svými radostmi i strasti pravidelně dělit s někým jiným – což vy rozhodně nechcete. Přitom „komunikátorů“ mezi lidmi dnešní doba nabízí dostatek:

  • Internet – hodně z nás má v dnešní době profily na různých sociálních sítích. Není nic jednoduššího, než si psát přes tyto platformy. Pokud patříte ke starší generaci, tak i obyčejná SMS s „Dobrým ránem“ potěší. Obecně platí, že čím více zpráv si napíšete, tím více se váš vztah prohlubuje. Nebojte se vašemu partnerovi psát o každodenních problémech a také o nejmenších radostech. Je to osoba, která je tu pro vás a má vás ráda stejně jako vy jí. Vše, co jí napíšete, bude přímo „hltat“ stejně jako vy to, až vám bude psát, co si zrovna dává k večeři.
  • Videohovor – i tato možnost se naskýtá, pokud máte oba dostatek času po práci, škole či po vašem podnikání. Není přeci nic hezčího, než se milované osobě kouknout do očí a slyšet její krásný hlas?

  • Telefonní hovor – u hlasu ještě chvíli zůstaneme. Hlas vaší lásky na vás může působit jako takový malý balzám na duši. Všechny starosti jdou v momentě prvního slova za hlavu a jeho/její hlas vám v uších ještě dlouho bude  znít jako rajská hudba. Nevěříte tomu? Vyzkoušejte a uvěříte!

SETKÁVEJTE SE CO NEJVÍCE

Ať je to jak chce, nejdůležitější na každém vztahu je osobní setkání. Snažte se, abyste se viděli co nejvíce. Máte volný víkend a před sebou volné okénko v diáři? Výborně, nic vám nebrání v setkání. Žádné výmluvy nejsou. Žádná vzdálenost není nepřekonatelná. Nic přece nenahradí pocit, jaký máte v parterově náručí. Není špatné si také udělat určitý harmonogram návštěv. Vše má svůj řád, oba se na „shledání“ můžete těšit a nehrozí, že byste zapomněli například na nějaký státní svátek. Pokud se do přílišného plánování nehrnete, alespoň si v momentě ukončení jedné návštěvy naplánujte druhu. Je možnost se sejít také „na půli cesty“ a užít si třeba romantický víkend ve dvou. Co víc byste potřebovali?

PŘEKVAPTE SE

Svého partnera můžete ve vztahu na dálku překvapit několika způsoby, zde vám pro inspiraci napíšeme pár tipů:

  1. Nečekaná návštěva – asi největší a nejmilejší překvapení, které můžete druhému udělat. Vemte si volno  v práci, přežijte těch několik hodin ve vlaku, v autě nebo snad v letadle a udělejte du největší radost, jakou můžete udělat. Rozzářené oči, v některých případech i slzy a ohromadná radost za to stojí. I kdybyste se měli vidět jen na několik hodin.
  2. Drobný dárek – kupte svému milému něco drobného, z čeho může mít radost. Rozhodně to nemusí být něco drahého. Obyčejná květina nebo řetízek na krk dokáže vykouzlit úsměv na tváři.
  3. Romantický víkend – Místo naplánovaného víkendu u vás nebo u partnera udělejte druhému překvapení. Vemte ho někam, kde to ještě nezná nebo to tam má naopak hodně rád. V České republice je nespočet krásných míst a pokud vám to vaše finanční situace dovolí, v zahraničí je takových míst také dostatek. Uvidíte, že vaší snahu partner ocení a v jeho očích stoupnete.

MĚJTE SPOLEČNÉ ZÁJMY

Pokud jeden z vás preferuje lezení po skalách a ten druhý miluje odpočinek u videoher, dlouho si rozumět nebudete. Chce to si najít společné zájmy a koníčky, abyste měli čas, který spolu strávíte, vyplněný aktivitami, které oba milujete.

UŽÍVEJTE SI TO

Užívejte si, že tento vztah máte a využívejte všechny výhody, které nabízí. Máte více času na budování svojí kariéry, čas vás netlačí ani co se týče vašich koníčků a cílů.

Také nezapadnete do každodenní rutiny. Vždy, když se uvidíte, se budete snažit vypadat před vaší druhou polovičkou krásně a neustále jí něčím překvapovat.  

Je také velice nepravděpodobné, že mezi vámi bude docházet k hádkám. Času, který strávíte spolu, nebude totiž nazbyt.

Vztah na dálku je krásný a pokud budete chtít, vydrží. Stačí jen věřit!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Další články k tématu: Vztah mezi ženou a mužem