Menu
Úvod  › 

5 rad pro pohodový (nejen pracovní) život

Život je dar. Je nejcennější co máme. A mnoho lidí si ho vůbec neváží. Většině lidem to dojde tehdy, až je něco skřípne. Ať už se to týká zdraví či mezilidských vztahů, když někoho milovaného náhle ztratíme. Možná právě přemítáte nad tím, jak svůj život vylepšit/zkvalitnit. Zaručený recept na šťastný život neexistuje, protože štěstí je osobní postoj, nikoliv věc náhod. Ale existuje soubor věcí, které k pohodovému životu přispívají. Tady je 5 z nich.

Místo nudy koníčky

Možná už jste si všimli a často na sociálních sítích, kolik existuje "chytráků", co všechno vědí nejlépe a posuzují jen podle svých měřítek. Dívají se na věc pouze z jednoho úhlu. Neváhají poskytovat rady, přitom jejich život sám není úplná pohádka. Kdyby ty rady mnohdy aspoň za něco stály...Soudí, jako by jim to příslušelo.

Zdroj: Pohodový život

Soudit a udělovat rady plyne z potřeby sebevyjádření. Pokud si však najdete přátele, koníčky, budete podnikat různé kurzy - nebudete mít čas ani chuť kibicovat do života jiných. Váš život bude plný novinek, zábavy, nových přátel a poslední, co vás napadne je kibicovat a udělovat rady. Váš život bude spokojenější.

Pohyb

Možná si říkáte, jak pohyb souvisí s pohodovým životem? Zcela! Ať už je to delší procházka přírodou, výlet na lyže, hodina v tělocvičně, jízda na kole a další sportovní aktivity. Cvičení totiž udržuje rovnováhu organismu. Potem se vyplavují toxiny, pohybem se vytvářejí endorfiny - hormony štěstí. Vyčistíte si hlavu, zbavíte se přetlaku, nabijete novou energií.

Zdravá strava

Jsme to, co jíme. Nejenže se to říkává, ale kdo to na vlastní kůži vyzkoušel, potvrdí. Lidé, kteří přešli na zdravé stravování mohou srovnat život předtím a potom. Je to jako nebe a dudy. Lepší pocit, pevnější zdraví, pěknější vzhled.

Kvalitní spánek

Dobře se vyspat ovlivňuje to, jak se cítíme. A určitě jste to již někdy zažili. Po probdělé noci bez energie, pokleslá nálada a tendence dramatizovat. Unavené tělo nemůže být zkrátka v pohodě. Tudíž toužíte-li po pohodovém životě, ten souvisí s životním stylem - strava, pohyb, pitný režim, spánek, koníčky.

Nesrovnávejte se

Nikdy se za žádných okolností s nikým nesrovnávejte!!! Z toho plynou největší zklamání a rozladěnost. Nechtějte být jako někdo jiný. Každý člověk je originál, je jedinečný a proč být něčí kopie? Buďte zkrátka sami sebou. Buďte originál.

Bonusová rada na závěr - rozdávejte radost. Potěšte své blízké, buďte milí a uctiví také k cizím lidem. Konejte dobré skutky. Co do světa vypustíte, to se vám totiž vrátí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články ze života