Menu
Úvod  ›   › 

Jednoduché a působivé triky na vánoční dekorace

Nemusíte si najímat dekoratérskou firmu ani strávit vyráběním vánoční výzdoby několik dní. S našimi tipy si pořídíte instantní vánoční atmosféru za několik minut.

Pokud jste na tom jako většina lidí, bojujete před Vánoci o každou minutu a poslední věc, kterou se hodláte zabývat, je vyrábění vánoční výzdoby večer po návratu z práce. Vánoční atmosféru do vašeho bytu či domu však můžete přičarovat už za pár minut a s minimálními náklady. Nechte se inspirovat.

1. Využijte stuhy

Nakupte si dostatečné množství látkových stuh v barvách vaší vánoční výzdoby a ovažte jimi opěradla židlí, květináče, garnýže, či zábradlí u schodů. Stuhy vždy vypadají svátečně a pokud je vkusně barevně sladíte, nikdy nemůžete sáhnout vedle, uvádí magazín Interior Decor. Pokud si nejste jistá, zvolte tradiční červenou a zelenou barvu, ale Vánoce se už dávno neomezují pouze na ně, letos například bude v kurzu kombinace fialové a stříbrné.

Vzhledem k tomu, že jde o finančně nenáročnou dekoraci, můžete barevné spektrum každý rok libovolně obměňovat a časem si pořídit celou kolekci. Po Vánocích stuhy přežehlete, smotejte a uložte do krabice do příštího roku.

2. Slavnostní nádobí

O Vánocích rezignujte na klasické nádobí, ze kterého jíte každý den a sáhněte po slavnostnější variantě. Nemusíte si kvůli svátkům kupovat celý nový servis, vynikající službu vám prokáží například vysoké sklenice nebo mělké talíře s vánočním motivem. Pokud vyberete nadčasový design, můžete je použít každý rok znovu a vaší vánoční tabuli dodají neopakovatelnou slavnostní atmosféru.

Stejně tak nepodceňujte roli ubrousků. Pozvednou úroveň stolování a když je barevně sladíte s ostatními dekoracemi, za pár korun získáte mimořádný efekt.

3. Role světla

Nakupte spoustu svíček a rozmístěte je po celém bytě. Můžete vybrat i svíčky s vánočním aroma, které slavnostní atmosféru ještě podtrhne. Pokud vlastníte krb, nenajdete lepší příležitost k jeho zapálení než předvánoční čas.

I když se vám to může jevit jako beznadějné klišé, instalujte svíčky kolem vany a užijte si romantickou koupel. Kromě vynikající dekorace tak získáte i antistresový zážitek, který oceníte zejména v předvánočním shonu.

4. Věnec na dveřích

Kupte si na trhu adventní věnec a připevněte ho na dveře. Nejenže bude milým přivítáním pro všechny příchozí, ale naladí vás na vánoční atmosféru, kdykoli přijdete domů. Držte se jednoduchého vkusného stylu. Věnce z umělého jehličí, zlaté šišky, stříbrné jmelí a podobné úlety jsou navždy zapovězené.

5. Působivé detaily

Do váz a misek naaranžujte zelené větvičky (využít k tomu můžete i větvičky, které vám zbyly po ořezání vánočního stromku). K umístění dekorací využijte i méně obvyklá místa ve vašem bytě, jako je například koupelna, kuchyňská linka, či knihovna. Na okraj vany můžete například umístit malý květináč s vánoční hvězdou. Vysoké svíčky převažte látkovými stuhami v barvách vánoční výzdoby.

6. Atmosféra a vzpomínky

Pokud máte malé děti, rezignujte na obyčejný kupovaný kalendář a raději se pusťte do vlastní výroby. Děti to velmi ocení a zjistíte, že si váš výrobek budou pamatovat i po letech. Každý večer rozsvěcujte stromek, který dotvoří sváteční atmosféru. Jestliže vlastníte zahradu, ozdobte si malý stromek i venku (nemusíte se omezovat pouze na klasický smrček, ale ozdobit můžete i listnatý stromek). Nezapomeňte na vánoční přáníčka pro přátele a rodinné fotografie, které se stanou součástí vašeho rodinného alba a po letech se k nim budete velmi rádi vracet.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Vánoční radosti