Menu
Úvod  ›   › 

Módní trendy, které vám zničí zdraví

Tanga, žabky, těsná podprsenka, nebo vysoké podpatky. Čtěte, které módní trendy ohrožují vaše zdraví, aniž to tušíte.

Heslo, které tvrdí, že pro krásu se musí trpět, má ke skutečnosti blíž, než si možná myslíte. Módní trendy, kterým každou sezónu podléhají statisíce žen, a které máte určitě v šatníku i vy, představují skutečné ohrožení zdraví. U následujících šesti trendů byste si proto jejich nošení měla pořádně rozmyslet:

Tanga

Uzoučká tanga, která jsou vyrobena jen z několika proužků látky, jsou sice velmi sexy, nicméně pro bakterie a kvasinky fungují v podstatě jako dálnice, po které mohou pohodlně cestovat z konečníku do vagíny. Jejich nošení tak výrazně zvyšuje riziko vzniku vaginálních infekcí. Pokud se svých oblíbených sexy kalhotek tangového typu nehodláte vzdát, pořiďte si alespoň modely přírodních materiálů, nekombinujte je s těsnými džínami (v nichž je teplo a vlhko, a tudíž ideální prostředí pro množení kvasinek) a nenoste je celý den.

Těsné džíny

Jste hrdá na to, že se vecpete do svých džín ze střední školy, i když se v nich nemůžete ani pořádně nadechnout? Vaše tělo má na to ale zcela jiný názor. Odborníci dokázali, že při dlouhodobém nošení příliš těsných džín, dochází ke stlačování nervů na stehnech, které je následně příčinou mravenčení a znecitlivění končetiny. Raději si zvolte džíny ve správné velikosti.

Stahovací prádlo

Korzety, které tvarují postavu a umožňují skrýt několik kilogramů, jsou mezi ženami stále populárnější. Nicméně stahovací prádlo může být příčinou refluxu jícnu a dýchacích problémů. Pokud chcete používat stahovací prádlo, vyberte si odpovídající velikost.

Těsná podprsenka

I když se možná domníváte, že pokud si pořídíte podprsenku o číslo menší, vytvarujete si tak svůdnou rýhu mezi ňadry, jediné, čeho tím dosáhnete, budou bolesti zad, podráždění pokožky a dýchací problémy. Vybírejte proto vždy podprsenku ve své velikosti.

Vysoké podpatky

Vysoké podpatky jsou sice proklatě sexy, nicméně pokud je nosíte příliš často, výsledkem budou nejen puchýře, ale i deformace chodidel a prstů u nohou. Můžete se "těšit" na kladívkové prsty, vbočené palce a další lahůdky. Ostatně Sarah Jesicca Parker, hlavní představitelka Sexu ve městě, by mohla o likvidačním vlivu podpatků napsat tlustou knihu.

Žabky

I když žabky působí velmi pohodlně, neposkytují klenbě chodidla dostatečnou oporu a vedou k její deformaci. Stejně tak při nošení žabek prudce vzrůstá riziko vymknutí kotníku. Kromě toho trpí nošením žabek klouby nohou, protože tenká podrážka netlumí otřesy při chůzi po městské dlažbě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 stylových pravidel, která byste měla porušit
10 módních trendů, které musíte mít
7 filmů, které změnily módu
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád