Menu
Úvod  › 

15 způsobů, jak zabavit dítě vleže

Možná jste nemocná, zraněná, nebo jednoduše příšerně unavená. Jenže jste doma s dítětem, které je potřeba nějak zabavit. Inspirujte se nápady, jak zabavit dítě, aniž byste musela vstát.

1. Pokud chodí vaše dítě už do školy a umí alespoň základním způsobem psát, otevřete mu v počítači textový soubor, nastavte velkou velikost písma a společně napište například dopis babičce. Je to velmi nenáročná činnost, při které se nemusíte zvednout z vodorovné polohy.

2. Lehněte si na břicho, dítě vám bude pokládat na záda nejrůznější hračky a vaším úkolem bude uhodnout, co se na vašich zádech zrovna nachází. Zaručujeme vám, že to bude bavit vás i dítě.

3. Máte lezoucí dítě? Posílejte ho pro jednotlivé hračky. Spolehlivě se unaví, zatímco vy se nemusíte ani pohnout.

4. Požádejte děti, aby pro vás zatancovaly. Zatímco vy budete dělat z pohovky DJ a tleskat jejich výkonům, ony se se krásně unaví.

5. Udělejte si s dětmi stan z deky, lehněte si do něj a hrajte si na kempování. Děti vám mohou chodit ven "lovit" jídlo.

6. Hrajte se svými dětmi hru na vyprávění příběhů. Každý z vás řekne kousek příběhu a druhý na něj naváže. Kromě toho, že se při této hře děti dokáží zabavit v podstatě libovolně dlouho, ještě si cvičí fantazii.

7. Nahrajte si na tablet hry, které například dítě učí písmena, tvary, čísla a podobně. A pak je společně hrajte. Jde o aktivitu, při níž vaše vodorovná poloha nikomu vadit nebude a navíc budete mít kontrolu nad tím, jaké hry váš potomek hraje.

8. Požádejte dítě, abyste si na chvíli vyměnili role a "přečetlo" vám samo pohádku. Samozřejmě, že nemusí jít o skutečné čtení skutečného příběhu z knihy. Dítě vám může vyprávět pohádku, kterou zná, nebo si podle obrázků v knize vymyslet vlastní příběh.

9. Pusťte si DVD s klasickou pohádkou, společně se na ni dívejte a vyprávějte si o tom, co se právě na obrazovce děje. Společné sledování příběhů a jejich interpretace je pro děti mimořádně důležitá.

10. Požádejte dítě, aby pro vás uspořádalo baletní představení (v případě dcery), nebo automobilové závody (v případě syna). Vy budete v roli komentátora a zároveň diváka.

11. Lehněte si a buďte pro své malé doktory pokusnou figurínou, kterou budou vyšetřovat, ošetřovat a léčit.

12. Dejte dítěti k dispozici staré noviny, nechte ho, aby do nich zabalilo nějakou svou hračku a zahrálo si na pošťáka, který přináší speciální balíček. Vaše jediná role bude spočívat v rozbalení balíčku, hlasitém obdivu a přání dostat další balíček.

13. Zahrajte si na salón krásy a nechte své potomky, aby vám česali vlasy, masírovali obličej, líčili vás, nebo vám případně i nalakovali nehty. Chce to silné nervy, ale na druhou stranu se nebudete muset několik desítek minut ani pohnout.

14. Vyndejte dětem plastelínu a hrajte náročného zákazníka pekárny. Děti vám velmi rády budou vyrábět chléb, rohlíky, preclíky, koláče a další pochutiny, které si následně budete za dětské peníze kupovat.

15. Nabídněte dítěti, že si prohodíte role. Vy budete malým miminkem, které potřebuje ošetřovat a opečovávat, zatímco ono bude vaším rodičem. Nechte ho, aby vám jako uvařilo jídlo, nakrmilo vás, řeklo vám pohádku, nebo zazpívalo písničku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Tipy pro otce: Jak zabavit mimino?
Nemocné dítě: Jak ho zabavit
4 dětské zlozvyky, které byste neměli ignorovat
8 tipů pro klidnější rodičovství
20 věcí, kvůli kterým nemusí mít matky výčitky svědomí
Výchova dětí podle celebrit