Menu
Úvod  › 

Největší chyby, které děláte, když chcete otěhotnět

Toužíte po dítěti, ale početí se vám stále nedaří? Možná je na vině jedna z následujících chyb, které děláte.

Chyby: Nemáte dostatek sexu.

Pravděpodobně nežijete v domnění, že jste samosprašná a dokážete počít bez sexu, ale možná podceňujete frekvenci pohlavního styku, která je k úspěšnému početí potřeba. Podle odborníků řada žen, které touží po dítěti, omezuje sex pouze na dobu ovulace. Jenže problém je v tom, že zdaleka ne všechny ženy mají ovulaci uprostřed cyklu. Navíc největší šanci na početí máte při sexu, který se uskuteční několik dní před ovulací.

Chyba: Příliš mnoho sexu.

Pokud si však myslíte, že čím víc sexu, tím větší pravděpodobnost na otěhotnění máte. Tak to ale není. I když častý sex nevyčerpává spermie, ani je neoslabuje (jak si stále spousta lidí myslí), problém je v psychice. Pokud k sexu přistupujete jako k jakémusi projektu, který musí být splněn, jste na nejlepší cestě k tomu, abyste si vybudovali mentální blok. A psychika je při početí velmi podstatným faktorem.

Chyba: Souložíte ve stále stejné pozici.

Možná jste někde zaslechla, že nejlepší polohou pro otěhotnění je misionářská poloha a proto se soustřeďujete výhradně na ni. To je ale špatně. Každá žena má individuální odchylky v anatomii reprodukčních orgánů, jiné vaginální prostředí, či například sklon dělohy. Neupínejte se pouze na jednu polohu, o které vám ženské magazíny tvrdí, že je naprosto ideální, a při sexu je střídejte.

Chyba: Předpokládáte, že chyba je u vás.

Většina lidí žije stále v zajetí mýtu, že za neplodnost jsou zodpověné prakticky pouze ženy. Jenže ve skutečnosti je padesát procent případů neplodnosti způsobeno problémy na straně ženy, čtyřicet procent na straně muže a deset procent zůstane neobjasněných. Pokud se vám početí nedaří, je potřeba nejen vaše vyšetření, ale i vyšetření vašeho partnera.

Chyba: Používáte lubrikant.

Jestliže chcete počít dítě, vyhoďte lubrikační gel. Volně prodejné lubrikanty mají totiž negativní vliv na pohyblivost spermií. Při "pouhém" sexu to samozřejmě ničemu nevadí, nicméně pokud se snažíte o početí dítěte, používání lubrikačního gelu vaše šance spíše snižuje.

Chyba: Utíkáte okamžitě za doktorem.

Snažíte se dva až tři měsíce bez úspěchu o početí, takže propadnete okamžitě příšernému zoufalství a frustraci a objednáváte se ke specialistovi, aby vám pomohl? To je úplně zbytečné gesto. Pokud je vám méně než pětatřicet let a máte pravidelný menstruační cyklus, dejte otěhotnění čas dvanáct měsíců a teprve potom to začněte řešit s lékařem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články