Menu
Úvod  ›   › 

Nejlepší způsoby, jak rychle otěhotnět

Jedna z pěti žen má problémy s otěhotněním. Co můžete udělat pro to, abyste se vytouženého dítěte dočkala co nejdříve? Pomohou vám následující tipy.

Některým ženám stačí k otěhotnění jediné: vysadit antikoncepci. Jenže zatímco jedné ženě se podaří otěhotnět bez většího úsilí, jiná k tomu potřebuje soustředěné úsilí, spoustu pokusů a třeba i lékařskou asistenci. Možná i vy patříte k ženám, pro které se honba za početím změnila v noční můru plnou ovulačních testů, speciálních sexuálních pozic a počítání plodných dnů. Ať už se pokoušíte otěhotnět pouze chvíli nebo už delší dobu, budou se vám hodit rady založené na zkušenostech odborníků:

Milujte se pravidelně

I když vám toto pravidlo může připadat jako automatické a logické, dle odborníků řada párů tento faktor ve svém nabitém programu zcela pomíjí. Zvlášť pokud nemáte pravidelný cyklus, měli byste se v ideálním případě milovat prakticky denně.

Vypočtěte si ovulaci

Ženy s pravidelným cyklem, který trvá osmadvacet ní, by měly počítat s tím, že první den jejich ovulace začíná čtrnáct dní od prvního dne periody. Pokud nemáte cyklus pravidelný, budete se muset spolehnout na ovulační testy, které vám prozradí, kdy máte nejplodnější dny. Většina ovulačních testů pracuje na principu měření hladiny hormonu LH, který je přítomný v moči a signalizuje, že vaječníky uvolnily vajíčko. Hladina LH se začíná zvyšovat přibližně šestatřicet hodin před ovulací, ale většina testů jej není schopna zaznamenat dřív než čtyřiadvacet hodin předem. Ženy s osmadvacetidenním cyklem by se měly začít testovat devátý či desátý den po začátku menstruace, aby zvýšení hladiny hormonu nezmeškaly.

Další možnou metodou, jak zjistit ovulaci, je sledování poševního sekretu. Těsně po vaší periodě je řídký a průhledný. Spolu s tím, jak stoupá hladina progesteronu před ovulací, hlen houstne. Jakmile se vaše ovulace přiblíží, zvyšte frekvenci milování.

Pro zjištění ovulace si také můžete měřit bazální teplotu. Dvacet čtyři hodin před ovulací teplota náhle poklesne o půl stupně. Nicméně tato metoda není podle odborníků nijak spolehlivá, protože tělesnou teplotu může ovlivnit celá řada faktorů, jako je například nemoc.

Sex před ovulací

Spermie vydrží uvnitř vašeho těla živé po dobu čtyřiadvaceti až osmačtyřiceti hodin, což znamená, že pokud znáte termín své ovulace, máte relativně dostatek času. Dalším důvodem, proč mít sex těsně před ovulací, je skutečnost, že vajíčka po ovulaci přežijí jen od dvanácti do čtyřiadvaceti hodin. Takže například pokud začnete ovulovat ráno a pomilujete se večer, vaše vajíčka mají pořád ještě schopnost být oplodněná.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejlepší sexuální polohy pro otěhotnění
Tipy pro rychlejší otěhotnění
Co musíte udělat, než otěhotníte
Jak jíst, když chcete otěhotnět
Test: Jste připravená na otěhotnění?