Menu
Úvod  › 

Každodenní bitvy, které podstupuje těhotná žena

Kdekdo komentuje vaši váhu, nemůžete se vzdálit z dosahu toalety a když už tam jste, bojujete s příšernou zácpou. Vítejte na exkurzi těhotenských bitev, které budete každý den svádět.

Nic na světě se nevyrovná pocitu, když nosíte pod srdcem nový život, ale pokud žijete v přesvědčení, že půjde o idylických devět měsíců, jste na omylu. Střídání nálad, ranní nevolnosti, permanentní žaludek na vodě a spousta tělesných omezení a nepohodlí. Následující bitvy musí vybojovat těhotná žena každý den znovu a znovu - ale jen tak mezi námi, stojí to za to!

Neustálé poznámky o vaší váze.

Zdá se vám logické, že těhotná žena přibere na váze a její postava se změní? Potom budete překvapená, jak tím bude překvapeno vaše okolí. Jakmile se přehoupnete do posledního trimestru (nejpozději), budete prakticky denně poslouchat od někoho poznámky ohledně toho, jak vypadáte. Budou se vás ptát, zda jste si jistá, že nečekáte dvojčata, nebo naopak trousit poznámky o tom, že byste měla jíst víc, protože jste přibrala příliš málo. Budete poslouchat poznámky o divném tvaru vašeho břicha, o neuvěřitelně velkých prsech a podobné anatomické výlevy. A bohužel na většinu z nich nebudete moci odpovědět, jak by si zasloužily, protože vám v tom budou bránit společenské ohledy a dobré vychování.

Cokoli, co souvisí s močením.

Mohou za to hormonální změny, které se odehrávají ve vašem těhotném těle, a navíc zvětšující se děloha, která tlačí na močový měchýř. Výsledkem toho všeho je, že máte pocit, že byste se na záchod mohla přestěhovat, protože močíte prakticky nepřetržitě. Stačí, když se zasmějete, zakašlete, nebo kýchnete a rázem můžete jít kalhotky vyhodit do prádla. Dokud jste v břiše ještě nenosila mimino, pravděpodobně jste netušila, že během těhotenství budete fungovat jako průtokový ohřívač - a jak moc vám to ztíží každodenní fungování, kdy se i sebekratší výlet mimo dosah toalety stane skutečnou výzvou.

Pozorování vašeho spícího partnera

Kdykoli se uprostřed noci vrátíte z toalety a budete marně hledat polohu, ve které byste ulevila svým bolavým zádům, oteklým nohám a obrovskému břichu, budete srdečně závidět svému partnerovi, který chrápe, až okna drnčí. Pak zjistíte, že se mimino probralo k životu a pravděpodobně zahájilo ve vašem břiše fotbalový trénink. Když se konečně uklidní a začnete usínat, už se zase čas na návštěvu toalety. Není proto divu, že začnete nenávidět všechny lidi s hlubokým a osvěžujícím spánkem.

Neustálé chutě

Je úplně jedno, co jste dojedla a před kolika minutami to bylo. Jakmile dožvýkáte, už je tu chuť na něco jiného. A v naprosto neuvěřitelných kombinacích. Pečené kuře zajídáte opepřeným jogurtem a ostatní rychle opouští jídelnu, protože jen sledování vašich gurmánských orgií jim způsobuje žaludeční nevolnost.

Permanentní zácpa

Pokud jste se před těhotenstvím domnívala, že vás trápí zácpa, během období, kdy budete čekat dítě, zjistíte, že o zácpě nevíte vůbec nic. Vyprazdňování se stane alfou a omegou vašeho života. A buďte si jistá, že nikoli příjemnou. Se zácpou se potýká většina těhotných žen, jde opět o důsledky hormonálních změn v těhotném těle.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články