Menu
Úvod  ›   › 

5 vět, které nesmíte říci těhotné ženě

Těhotné ženy jsou zvláštní živočišný druh a jako takové potřebují speciální zacházení. Některé neuvážené výroky na jejich adresu vám mohou přivodit těžké ublížení na zdraví. Seznamte se s nimi raději hned.

Pokud to ještě nevíte, těhotné ženy jsou zkrátka citlivější než jejich netěhotné kolegyně. Jsou věty, jejichž vypuštění byste si v tomto období měli velmi rozmýšlet. Znáte je?

"Nepřibíráš nějak moc rychle?"

Jééé, ty jsi obrovská. To je teda pupík.... Dosaďte si za tečky libovolnou variantu tohoto konstatování a pak si zároveň dejte sami sobě pár facek. Skutečně nám nemusíte zdůrazňovat, že připomínáme kombajn, protože jsme si nikdy v životě nepřipadaly tak obrovské. Vzhledem k tomu, že i zavazování tkaniček pro nás představuje poměrně velké dobrodružství a nikdy si nemůžeme být jisté, zda se nám ještě podaří bez cizí pomoci zvednout ze země, na podobný typ poznámek jsme přirozeně citlivé.

"Moje maminka ale říkala..."

Při vší úctě k vaší matce (a bez ohledu na city, které k ní chováme) nás popravdě vůbec nezajímá, jak probíhalo její těhotenství, co si myslí o našem gynekologovi a úrovni současných předporodních vyšetření. Od doby, kdy byla těhotná ona, uplynulo už několik desetiletí, a my bychom se rády svěřily do rukou současných odborníků. Máme co dělat samy se sebou, cítíme se nejisté, bojíme se a další nahlodávání nevyžádanými radami nám situaci nijak neulehčuje.

"A tyhle jizvičky už nikdy nezmizí?"

To si pište, že nezmizí. A stejně tak si pište, že několik hodin denně hledáme na internetu zázračný lék, který by nás popraskaného břicha zbavil. K našemu nezměrnému žalu se všude dočítáme, že zázračný krém, který by nás zbavil strií, nebyl dosud vynalezen. Velmi neochotně se smiřujeme s představou, že strávíme zbytek života s břichem připomínajícím kůru staleté borovice, a poslední, s kým se o tom chceme bavit, jste vy.

"Naspi se do zásoby."

Pěkně děkujeme za radu. A na to jste přišli sami, nebo papouškujete žvanění vaší paní domovnice? Jestli se nám tím snažíte naznačit, že po porodu to bude hukot, nemusíte se vůbec obtěžovat, protože to si kupodivu dokážeme spočítat i samy. Jediná situace, kdy je podobná poznámka akceptovatelná je ta, kdy nám chcete říct, že si máme lehnout s nohama nahoru a odpočívat, protože vy zatím vytřete podlahu, umyjete okna i záchod.

"Na Zdence není vůbec vidět, že rodila."

A co je nám do toho? Je nám srdečně jedno, jestli vaší skvělé Zdence přičaroval porod silikony, narostlo jí třetí prso, nebo během šestinedělí zhubla o pětatřicet kilo. Začalo by nás to zajímat pouze v případě, že by vynalezla pilulku, po jejímž spolknutí by definitivně splasklo břicho, a chtěla nám ji prodat za dvacet korun. Odmítáme být s kýmkoli srovnávány, pokud toto srovnání nevyznívá v náš prospěch.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test pro muže: Máte jít k porodu?
6 poloh pro sex v těhotenství